آهن آنلاین
دلار فولاد را گران کرد

دلار فولاد را گران کرد

چهارشنبه 11 بهمن 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از فعالین معتبر در بازار آهن و فولاد به خبرگزاری ها گفت: با توجه به افزایش قیمت دلار، در این هفته قیمت مقاطع فولادی به گرانی می رود که اصلی ترین دلیل آن نوسانات و هرج و مرج در بازار ارز است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد صادق چیت‌ساز با اشاره به تغییرات قیمتی در بازار آهن و فولاد، اظهارداشت: افزایش قیمت دلار در هفته قبل موجب شد بسیاری از محصولات آهن و فولاد میل به افزایش نرخ داشته باشند.

در هفته اخیر، قیمت تیرآهن از ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان در هفته قبل به ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان در این هفته رسید.

این عضو هیات مدیره اتحادیه صنفی آهن و فولاد درباره قیمت دیگر محصولات فولادی تصریح کرد: 

وی با بیان اینکه قیمت داخلی آهن آلات با افزایش دلار بالا رفت، گفت: قیمت میلگرد در هفته اخیر از ۱۵ هزار و ۲۰۰ در هفته قبل به ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان رسید.

 

نرخ میلگرد در هفته اخیر دچار افزایش شده است.

 

چیت ساز، شرایط بازارهای جهانی را با ثبات دانست و گفت: 

افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی در حالی با رشد مواجه بود که قیمت جهانی فولاد در بارارهای‌ جهانی با ثبات همراه بود و تغییر قیمتی قابل ملاحظه ای نداشت.

وی به معاملات اندک در بازار داخلی اشاره کرد و افزود: افزایش قیمت انواع محصولات فولادی در شرایطی بود که معاملات فولادی به حداقل ممکن و با حداقل سود و سود بسیار ناچیز انجام می‌شد.

این فعال صنفی با اشاره به تاثیرپذیری بازار داخلی از قطعی برق در تابستان و دامپینگ روسیه، اظهارداشت: 

بسیاری از واحدهای تولیدی که بازار اروپا را از دست داده بودند، ‌به فعالیت در بازارهای چین و خاورمیانه پرداختند که این مساله موجب کاهش قیمت آهن کیلویی و دیگر محصولات فولادی در بازارهای جهانی و بازگشت قیمت‌ها به سال ۱۴۰۰ شدند.

اشتراک گذاری:
لینک مطلب
امتیاز دهید

مقالات مرتبط

ارسال دیدگاه

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.