آهن آنلاین
2022 سال خوبی برای فولاد نبود

2022 سال خوبی برای فولاد نبود

شنبه 30 مهر 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه

در سال 2022 میزان تقاضای جهانی برای فولاد افت محسوسی نسبت به سال میلادی پیش داشته است. انجمن جهانی فولاد (WSA) روز چهارشنبه (۱۹ اکتبر) با کاهش پیش‌بینی خود اعلام کرد: 

تقاضای جهانی فولاد امسال به دلیل افزایش تورم و افزایش نرخ بهره ۲.۳ درصد کاهش خواهد یافت. در بیانیه‌ای آمده است که این گروه صنعتی پیش‌بینی ماه آوریل خود را که شاهد افزایش ۰.۴ درصدی مصرف فولاد در سال ۲۰۲۲ بود، پس از وخامت شرایط اقتصادی، از جمله کاهش رشد مصرف‌کننده چین، اصلاح کرد.

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که رشد جهانی تقاضای فولاد در سال آینده به دلیل افزایش هزینه‌های زیرساختی، همچنان انتظار می‌رود اما این رشد به جای ۲.۲ درصد که اوایل سال جاری پیش‌بینی شده بود، یک درصد خواهد بود.

ادوین باسون، مدیر کل انجمن جهانی فولاد گفت: ۲۰۲۲ ممکن است بدترین سال باشد و ۲۰۲۳ ممکن است بهتر به نظر برسد. به گفته گروه تولیدکنندگانی که حدود ۸۵ درصد از تولید جهانی فولاد را تشکیل می‌دهند، اکنون انتظار می‌رود تقاضای فولاد در سال ۲۰۲۲ به ۱.۷۹۷ میلیارد تن کاهش یابد و این بخش نیز تحت تأثیر محدودیت‌های زنجیره تامین قرار گرفته است.

 

تولید فولاد در کارخانه نشان داده شده است.

 

این گروه صنعتی در بیانیه‌ای گفت: تنگناهای عرضه در طول همه‌گیری شروع به کاهش کرده بود اما جنگ در اوکراین و سیاست‌های سختگیرانه مهار کووید-۱۹ چین به این معنی است که آنها هنوز یک مشکل هستند. قرنطینه‌های کووید در چین عامل بزرگی در بازگشت تقاضای فولاد از بهبود در اواخر سال ۲۰۲۱ به کاهش در سه ماهه دوم سال جاری بود.

پیش بینی می‌شود تقاضای فولاد در چین که ۵۱ درصد از مصرف جهانی را تشکیل می‌دهد، در سال ۲۰۲۲ تا چهار درصد کاهش یابد و در سال آینده ثابت بماند. نرخ مقاطع آهنی مثل: قیمت میلگرد، تیرآهن و ...، تحت تاثیر این عرضه و تقاضاها واقع می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که بخش خودرو در نیمه اول سال ۲۰۲۲ نقطه درخشانی بود و تولید بهبود یافت اما افزایش نرخ بهره که خودروها را ارزان‌تر می‌کند، ممکن است این دستاوردها را کاهش دهد.

افت‌و‌خیز عرضه و تقاضای فولاد، موجب تغییرات در قیمت جهانی آن نیز می‌شود.

اشتراک گذاری:
لینک مطلب
امتیاز دهید

مقالات مرتبط

ارسال دیدگاه

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.