آهن آنلاین
بزرگان فولاد ایران برای تعامل و هم افزایی بیشتر، گرد هم آمدند

بزرگان فولاد ایران برای تعامل و هم افزایی بیشتر، گرد هم آمدند

سه‌شنبه 04 امرداد 1401
زمان مطالعه: 3 دقیقه

سومین نشست تخصصی و هم اندیشی برای تعامل و افزایش کارایی بین دو شرکت بزرگ فولاد سازی کشور یعنی ذوب آهن اصفهان و مجتمع فولاد مبارکه، به میزبانی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان برگزار شد و جمعی از مسئولان این مجتمع‌ها به همراه مدیرعامل این دو شرکت در این جلسه گردهم آمدند.

مهندس ایرج رخصتی، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در این نشست گفت: 

هر یک از بخش‌های کشور برای پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی رسالتی دارند و تولید، وظیفه کلیدی و اصلی صنایع فولادی به‌عنوان بخش پیشران اقتصاد کشور است. 

وی افزود: 

ذوب‌آهن اصفهان بادانش نیروی انسانی و تجربه بیش از نیم‌قرنی و همچنین برخورداری از زیرساخت‌های موثر در بخش‌های گوناگون در کنار گسترش سبد محصولاتش، تولیدات باارزش افزوده بالا را به‌عنوان یک استراتژی کلیدی در دوره جدید در دستور کار قرار داده است. قیمت تیرآهن این کارخانه، باتوجه به کیفیت بالای خود از مناسب‌ترین مقاطع فولادی کشور به حساب می آید.

 

نرخ تیرآهن ذوبی کشور، باتوجه به کیفیت بالای آن بسیار مناسب است.

 

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان خاطرنشان کرد: 

این شرکت به‌عنوان اولین تولیدکننده فولاد در ایران و مجتمع فولاد مبارکه نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده ورق‌های فولادی کشور می‌توانند از طریق تعاملات در بخش‌های مختلف، روزبه‌روز زمینه توسعه بیشتر کشور و به‌ویژه حمایت از جامعه پیرامون را رقم بزنند.

آماده واگذاری چدن مازاد ذوب‌آهن به فولاد مبارکه هستیم

مهندس رخصتی اظهار داشت: 

ظرفیت تولید چدن در ذوب‌آهن اصفهان ۳ میلیون و شش‌صد هزار تن است که امکان جذب آن در داخل کارخانه فراهم نیست و می‌توانیم این چدن تولیدی را به فولاد مبارکه واگذار کنیم. مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در خصوص مسوولیت‌های اجتماعی این صنایع فولادی نیز گفت: 

با توجه به اینکه ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه در حوزه فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی فعال هستند، مقرر شد با هماهنگی هر دو شرکت برنامه‌ریزی هدفمند به نحوی صورت گیرد که این مجموعه‌ها رقیب یکدیگر تلقی نشوند و بتوانند با حمایت از رشته‌های متنوع ورزشی، دو مقوله تولید و ورزش را دوشادوش یکدیگر پیش ببرند.

هماهنگی مجتمع فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان برای مقابله با چالش‌ها

طیب نیا، مدیرعامل مبارکه نیز در این نشست گفت: 

هماهنگی بیشتر بین مجتمع فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و سبب می‌شود این دو فولادساز بزرگ کشور برای مقابله با محدودیت‌های پیش رو و همچنین بهره‌گیری بیشتر از فرصت‌هایی که برای صنعت فولاد کشور وجود دارد، برنامه‌ریزی جامع‌تری داشته باشند و حمایت مسوولان را برای ارتقا تولید که رشد و شکوفایی بیشتر کشور را در بخش‌های گوناگون در پی دارد، جلب و افتخارات بیشتری را برای کشور ثبت کنند.

 

ورق سیاه فولاد مبارکه از محصولات پرفروش بازار فولاد کشور است.

 

طیب نیا گفت: 

مجتمع فولاد مبارکه از طریق توافق و سرمایه‌گذاری بلندمدت آماده خریداری چدن تولیدی مازاد در ذوب آهن اصفهان است که این رویکرد، نویدبخش چشم‌اندازی خوبی برای طرفین است و باعث می شود تا قیمت ورق سیاه و سایر محصولات تولیدی این شرکت در بازار روند مناسب تری داشته باشد.

اشتراک گذاری:
لینک مطلب
امتیاز دهید

مقالات مرتبط

ارسال دیدگاه

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.