آخرین تحلیل‌ها

پیش‌ بینی قیمت آهن‌ و میلگرد در سال ۹۹

آخرین بروزرسانی: دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ 39

پیش‌بینی قیمت آهن امری مهم و پرتقاضا برای فعالان حوزه فولاد و کسب‌وکارهایی است که به طور مستقیم با خرید آهن‌آلات در ارتباط هستند. به دلیل استراتژیک بودن این کالا، پیش‌بینی‌ قیمت آهن‌آلات عموما با پارامترهای زیادی دخیل است؛ از طرفی به علت تنوع کالاهای فولادی و شرایط متفاوت عرضه و تقاضا برای هر محصول، روش صحیح‌تر پیش‌بینی قیمت‌ها این است که هر محصولی به طور مجزا بررسی و تحلیل گردد. با این‌حال عوامل تاثیرگذار بر قیمت محصولات فولادی و غیر فولادی تفاوت‌های بسیاری دارند و بهتر است تحلیل بازار برای هرکدام به صورت جداگانه انجام شود.

در مورد محصولات فولادی، با بررسی قیمت میلگرد، پروفیل، ورق و تیرآهن بخش عمده‌ای از این عوامل مورد بررسی قرار می‌گیرند و در مورد محصولات غیر فولادی نیز شناخت بازار آلومینیوم و مس که بیش‌ترین مصرف را در بین فلزات غیرفولادی دارند، تحلیل مناسبی از آینده بازار دیگر محصولات به دست خواهد آمد. در این مطلب قصد داریم به بررسی عوامل تاثیرگذار بر بازار آهن‌آلات، بپردازیم. سپس با توجه به مطالب گفته شده به سراغ پیش‌بینی قیمت‌ها رفته و با پیش‌بینی قیمت میلگرد در سال ۹۹ شروع می‌کنیم.

پیش از اینکه به تحلیل بازار آهن‌آلات بپردازیم، ابتدا در ویدئوی زیر به بررسی دو روش تکنیکال و بنیادی در پیش‌بینی قیمت آهن‌آلات در روزهای آینده پرداخته، سپس پارامترهای مشترک تاثیرگذار بر بازار آهن‌آلات از دید بنیادی یا فاندامنتال را تک به تک توضیح می‌دهیم.

 

تکنیک‌های پیش‌ بینی قیمت آهن‌ آلات

لازم به ذکر است که ارائه یک پیش‌بینی قیمت مناسب، وابسته به استفاده همزمان از دو روش تحلیلی می‌باشد. این دو روش، تکنیکال و ‌بنیادی نام دارند. به بیانی ساده در تحلیل بنیادی، تحلیل‌گر بر اساس اخبار و عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌ها، روند بازار را در بلندمدت پیش‌بینی می‌کند و در تحلیل تکنیکال یا فنی، تحلیل‌گر بر مبنای الگوهای قیمتی روند بازار را علاوه بر کوتاه‌مدت، در میان‌مدت و بلند‌مدت نیز پیش‌بینی می‌نماید.

بنابراین به نظر می‌رسد که استفاده از ابزار تکنیکال، از جذابیت نسبتا بیشتری برخوردار باشد؛ اما با توجه به اینکه در تحلیل تکنیکال، تاثیرات فضای خبری نقش کمتری بر روی پیش بینی‌ها دارند و از طرفی در بسیاری از اوقات، قیمت‌گذاری در ایران به صورت دستوری و کنترل شده صورت می‌گیرد، بسیاری از تحلیلگران بازار نسبت به کاربردی بودن این نوع تحلیل در ایران دچار تردید هستند. اما توصیه ما به کسانی که به دنبال پیش‌بینی‌های قیمت آهن آلات هستند، این است که می‌توانند درصد اعتماد به اعداد به‌دست آمده به روش تکنیکال را کمتر در نظر بگیرند، اما به طورکامل استفاده از آن را کنار نگذارند؛ همچنین بعد از هر اتفاق سیاسی و اقتصادی پیش‌بینی‌های قبلی خود را به‌روزرسانی کنند.

لازم به ذکر است چندین پارامتر وجود دارد که بر روی قیمت تمامی آهن‌آلات در سال جدید موثر می‌باشند، به عبارتی این پارامترها وابستگی چندانی به نوع مقطع فولادی در تقسیم‌بندی‌های رایج ندارند. از جمله این فاکتورها، می‌توان به بحث بودجه تخصیص‌یافته به بخش عمرانی در لایحه بودجه ۹۹، روند دلار آزاد و دلار نیمایی در سال ۹۹، تورم، عوارض وضع‌شده بر روی مواد اولیه تولید محصولات فولادی و در نهایت روند کلی قابل پیش‌بینی برای قیمت‌های جهانی اشاره کرد.

 

البته فاکتور دیگری نیز بر پارامترهای تاثیرگذار بر بازار آهن‌آلات وجود دارد: مصوبات وزارت صمت و سیاست های بورس کالا

تصمیمات و مصوبات وزارت در خصوص فرمول تعیین قیمت پایه‌ای محصولات فولادی عرضه شده در بورس و همچنین چگونگی عرضه مقاطع فولادی در بورس کالا تاثیر به‌سزایی در قیمت این کالاها در بازار بورس و به طبع آن در بازار آزاد دارد. همچنین مصوبات صمت در خصوص چگونگی و سهمیه صادرات هر شرکت و الزامات مبنی بر عرضه مقاطع در بورس کالا در کوتاه‌مدت حتی می‌توانند روند بازار را تغییر دهند.

 

در تکمیل توضیحات ارائه شده در ویدئوی بالا به دو نکته زیر توجه کنید:

 • در بخش عوارض وضع‌شده بر روی مواد اولیه، وضع عوارض صادراتی بر روی آهن اسفنجی سیگنال حمایت از تولیدکننده‌های شمش داخلی را مخابره می‌کند و کاهش عوارض بر روی دیگر مواد معدنی حمایت از صادرات معدنی‌ها. در این خصوص همچنان شایعاتی مبنی بر افزایش بیشتر عوارض تا ۲۵ درصد به گوش می‌رسد و این احتمال وجود دارد که در ابتدای سال جاری عوارض بر روی آهن اسفنجی افزایش یابد. دلیل آن هم چیزی جز حمایت از بازار داخلی فولاد نیست. بنابراین باتوجه به این موضوع می‌توان گفت که در بین فاکتورهای موثر بر قیمت آهن آلات، فاکتورِ عوارض مواد اولیه در جهت کاهش قیمت آهن‌ آلات خواهد بود چرا که به تامین بیشتر شمش در ایران کمک می‌کند.
 • تورم پارامتری است که چه به لحاظ روانی و چه به لحاظ غیر روانی بر روند قیمت‌ها موثر می‌باشد. به عبارتی شاخص بهای هرکالا به صورت مستقیم تحت تاثیر تورم قرار دارد. نرخ تورم منتهی به هر ماه از محاسبه درصد تغییر متوسط شاخص CPI در دوازده ماه منتهی به ماه مورد نظر نسبت به دوره مشابه قبل به دست می‌آید. بدیهی است چنانچه ماه مورد نظر اسفندماه باشد، به آن نرخ تورم سال مورد نظر می‌گویند.

 

تحلیل و پیش‌ بینی قیمت میلگرد در سال ۹۹

میلگرد کالایی پرمصرف در صنعت ساختمان‌سازی است. بنابراین یکی از فاکتورهای مهم تاثیرگذار بر تقاضای میلگرد، شرایط آب و هوایی و میزان ساخت و سازهای فصلی می‌باشد. دو بازه زمانی در طول سال بیشترین تقاضا را برای میلگرد می‌طلبند.

 1. فصل بهار و تابستان
 2. دو الی سه ماهه آخر هر سال

بنابراین به صورت تجربی تقاضای فصلی در این دو زمان بیشتر خواهد شد و به طبع آن قیمت‌ها صعودی خواهند بود. اما باتوجه به غیر قابل پیش‌بینی بودن برخی از حوادث تنها می‌توان برخی از پارامترهای بنیادی مثل تورم و نرخ دلار را در پیش‌بینی بلندمدت میلگرد در نظر گرفت. زیرا در این بین حوادثی وجود دارند که به صورت ناگهانی اتفاق می‌افتند، مثل تحریم‌های جدید و یا سوانح طبیعی نظیر سیل یا زلزله. پس بدون در نظر گرفتن عوامل غیرقابل پیش‌بینی به سراغ تحلیل تکنیکال قیمت میلگرد می‌رویم.

با توجه به نمودار یک‌ساله قیمت میلگرد ۱۴ ذوب آهن در سه ماه گذشته با برخورد به سقف ۷۱۵۰ تومان وارد یک روند نزولی شد و با برخورد به قیمت حدود ۶۰۰۰ تومان به روند کاهشی خود خاتمه داد و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد دوباره به سمت بالا برگشت و با توجه به سقف روند شش ماهه خود انتظار می‌رود در میان‌مدت تا حدود قیمت ۷۵۰۰ تومان به افزایش خود ادامه دهد. البته عواملی همچون افزایش قیمت‌های جهانی و افزایش قیمت دلار می‌توانند در تسریع این افزایش قیمت نقش بسیار پررنگی ایفا کنند.

قبل از اینکه به تحلیل‌ها بپردازیم، لازم به ذکر است که مجموعه آهن آنلاین همواره در تلاش بوده تا به‌روزترین قیمت‌ را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. اگر شما نیز مایلید تا از جدیدترین قیمت‌ها باخبر شوید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قیمت میلگرد

 

روند تغییرات قیمت میلگرد

 

 

 

 

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، نمودار بالا مربوط به تغییرات قیمت میلگرد در یک سال اخیر یعنی از فروردین ماه 98 تا فروردین 99 می‌باشد. البته اگر هنوز هم نیاز به جزئیات بیشتری برای بررسی دارید با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید نمودار تغییرات قیمت میلگرد برای ۱۵ روز اخیر برای برندهای ذوب آهن، نیشابور، بافق یزد و میانه را نیز مشاهده و جدیدترین روند تغییرات را بررسی کنید.

 

نمودار تغییرات قیمت میلگرد در کوتاه مدت

 

ویدئو پیش بینی قیمت آهن آلات در روزهای آینده (14 تا 20 تیر)

این ویدئو لایو هفتگی صفحه اینستاگرام آهن انلاین است که کارشناسان در آن در هر هفته به تحلیل بازار و پیش‌بینی قیمت‌ها می‌پردازند. 

 

 

تحلیل و پیش‌بینی قیمت تیرآهن در سال ۹۹

تیرآهن از مهم‌ترین عناصر یک اسکلت فلزی به شمار می‌آید؛ بنابراین در محاسبه هزینه یک سازه فلزی در نظر گرفتن قیمت انواع مقاطع فلزی به کار رفته ازجمله تیرآهن، بسیار مهم و ضروری است. بیشترین حجم مصرف تیرآهن در صنعت ساختمان‌سازی بوده و یکی از اجزای اصلی ساختمان‌های فلزی محسوب می‌شود. مصرف این محصول آن‌قدری زیاد است که کمترین تغییر در قیمت آن می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای بر بازار مسکن داشته باشد. اگر شما نیز در این صنعت در حال فعالیت بوده و نیاز به دانستن جدیدترین قیمت‌ها هستید، بر روی لینک زیر کلیک کنید. مجموعه آهن آنلاین همواره به‌روزترین قیمت‌ها را در اخیار شما قرار می‌دهد.

 

قیمت تیرآهن

 

همان‌گونه که اشاره کردیم، تیرآهن در سایزهای ۱۴ و ۱۶ اهمیت ویژه‌ای دارد؛ به همین جهت در این تحلیل به بررسی اهداف قیمتی این دو تیرآهن در برند ذوب آهن خواهیم پرداخت. در نمودارهای زیر، محور افقی زمان و محور عمودی قیمت‌ها بر حسب ریال می‌باشند.

نمودار قیمت تیرآهن ۱۴ در هر کیلوگرم در شکل زیر نشان داده شده است. در این نمودار مشاهده می‌شود که تیرآهن نیز تحت تاثیر قیمت شمش و روند صعودی حاکم بر دلار، افزایشی شده است و در این مسیر با شکست الگوی مثلث سقف روند خود را شکسته و احتمال افزایش قیمت تا محدوده ۷۸۰۰ تومان وجود دارد؛ اما بسته به زمان رسیدن به این سطح، بایستی مجددا نمودارها بررسی شوند. در صورتی که این سطح در سال 99 مشاهده شود، شاهد تمایل بازار به افزایش خواهیم بود که در آن صورت، هدف بعدی صعود ۹۴۰۰ تومان می‌باشد. تیرآهن ۱۶ نیز مشابه تیر 14، روند افزایشی خواهد داشت و با شکست روند شش ماهه خود احتمال دارد در میان مدت تا محدوده ۷۸۰۰ رشد کند در غیر این صورت و در صورتی که قیمت نزولی شود در محدوده ۶۳۰۰ کف حمایتی خواهد ساخت.

 

روند تغییرات قیمت تیرآهن 14

 

 

تیرآهن نیز مانند میلگرد بررسی روند تغییرات آن در دوره‌های کوتاه‌مدت می‌تواند در تعیین بودجه کلی سازه اثرگذار باشد. نمودار بالا روند قیمت تیرآهن ۱۴ را از دی ماه ۹۶ تا آذرماه ۹۸ بررسی کرده است. برای دریافت نمودار تغییرات قیمت تیرآهن ۱۴ و ۱۶ در دوره کوتاه‌مدت (۱۵ روز اخیر) بر روی لینک زیر کلیک کنید. لازم به ذکر است که این نمودارها به صورت مداوم به‌روزرسانی می‌شوند.

 

نمودار تغییرات قیمت تیرآهن در کوتاه مدت

 

 

روند-تغییرات-قیمت-تیرآهن-16

 

 

تحلیل و پیش‌ بینی قیمت ورق سیاه در سال ۹۹

ورق سیاه یا همان ورق نورد گرم به طور وسیع در صنایع مختلف به کار می‌رود. یکی از مهم‌ترین بخش‌های کاربردی آن، تهیه مواد خام برای بسیاری از پروفیل‌های صنعتی و ساختمانی می‌باشد. همچنین این ورق به طور گسترده در ساخت ماشین‌آلات و سازه‌های عظیم، تولید تانک و مخازن خاص استفاده می‌شود. از طرفی ورق‌های روغنی و رنگی نیز کاربرد زیادی در سقف ساختمان و سقف سوله‌ها دارند. این ورق‌ها بنا به فرآیندهای به کار‌ رفته در تولید ورق‌های روغنی و گالوانیزه، می‌بایست قیمت بالاتری نسبت به ورق سیاه داشته باشند.

همواره می‌توانید در سایت آهن آنلاین به‌روزترین و جدیدترین قیمت‌های انواع ورق از جمله ورق سیاه را مشاهده کرده و در صورت تمایل با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید. جهت اطلاع از آخرین قیمت‌ها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

قیمت ورق سیاه

 

از لحاظ تقاضا می‌توان گفت که انواع ورق‌ها در نیمه دوم سال تقاضای بهتری دارند و برخلاف دیگر محصولات فولادی از قبیل تیرآهن و میلگرد که در شرایط بارشی تقاضا افت می‌کند، در مورد ورق شرایط متفاوت است. اما این به معنای کم بودن تقاضا در نیمه اول سال نیست؛ چرا که عمده مصرف ورق‌های سیاه در ساخت پروفیل است که پروفیل نیز یکی از المان‌های به کار رفته در صنعت ساختمان می‌باشد. بنابراین تقاضا در نیمه اول سال نیز وجود دارد. فاکتور دیگری که بر روند قیمت ورق تاثیرگذار خواهد بود، قیمت اسلب در بازار و موجودی این شمش فولادی است.

در ادامه به منظور بررسی تکنیکال ورق، به بررسی قیمت ورق سیاه در سایز دو میل و به ابعاد ۵/۲*۲۵/۱می‌پردازیم. در نمودار این محصول نیز، محور افقی زمان و محور عمودی قیمت‌ها بر حسب ریال می‌باشد.

همان‌طور که مشاهده می‌شود، ورق نیز از کانال صعودی قبلی خود خارج شده است اما به دلیل اینکه روند صعودی قبلی از شیب کمتری نسبت به سایر محصولات برخوردار بوده، با شیب بسیار بسیار تندی از کانال صعودی خارج شده است. چنین صعودی حتما وارد بخش اصلاحی می‌شود که با توجه به زمان تحویل بسیاری از معاملات ورق در بورس کالا در فروردین و اردیبهشت این اصلاح قیمت در فروردین ماه رخ خواهد داد؛ اصلاح قیمت تا محدوده ۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰ تومان وجود دارد.

 

نمودار روند تغییرات قیمت ورق سیاه در بلندمدت

 

 

باتوجه به کاربرد وسیع این نوع ورق در صنایع مختلف تغییرات قیمت آن در بودجه کل اهمیت فراوانی پیدا می‌کند. اگر در حال انجام پروژه‌ای هستید که نیاز به دانستن تغییرات قیمت ورق سیاه در کوتاه‌مدت دارید، با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید روند تغییر را برای دو برند معتبر فولاد مبارکه و اهواز مشاهده کنید.

 

نمودار تغییرات قیمت ورق سیاه در کوتاه مدت

 

تحلیل و پیش‌ بینی قیمت پروفیل در سال ۹۹

پروفیل یکی از کالاهایی است که در ساخت اسکلت ساختمان و همچنین در ساخت نرده‌ها و چارچوب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین باز هم مهم‌ترین صنعت خریدار پروفیل، صنعت ساختمان‌سازی است. مهم‌ترین پروفیل نیز، از لحاظ سایز و کاربردی بودن آن، پروفیل ۲ میل، در گروه پروفیل‌های ساختمانی می‌باشد. به طور منطقی از آن‌جایی که پروفیل از ورق ساخته می‌شود؛ قیمت این کالا به شدت تحت تاثیر روند قیمت ورق قرار می‌گیرد، اما قطعا تنها پارامتر تاثیرگذار، نمی‌باشد؛ چرا که بایستی ابتدا سطح تقاضا در این بازار سنجیده شود. علاوه بر این، تجربه نشان داده که در هر شرایطی افزایش قیمت دلار تاثیر زیادی بر روند قیمت این کالا می‌گذارد؛ اما به طور معکوس در هنگام ریزش دلار، الزاما شاهد برگشت قیمت این کالا نبوده‌ایم.

قبل از آن‌که نمودار تغییرات قیمت پروفیل را در بلندمدت بررسی کنیم، این نکته را خاطرنشان می‌کنیم که همانند دیگر محصولات فولادی، می‌توانید آخرین قیمت پروفیل را در سایت آهن آنلاین مشاهده کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید. بر روی لینک زیر کلیک کنید تا به صفحه آخرین قیمت‌های پروفیل هدایت شوید.

 

قیمت پروفیل

 

در نمودار این محصول، محور افقی زمان و محور عمودی قیمت‌ها بر حسب ریال می‌باشد. قیمت پروفیل با شکست روند صعودی خود طی دو ماه گذشته وارد کانال نزولی شده و از قیمت ۱۰۵۰۰ تومانی تا محدوده مقاومتی ۸۰۰۰ الی ۹۰۰۰ تومان کاهش پیدا کرد. احتمال می‌رود در صورت ثبات یا کاهش در بازار ارز همچنین کاهش تقاضا در اثر ادامه بحران کرونا و شروع ماه رمضان قیمت پروفیل همچنان در روند نزولی باشد و از منظر تکنیکال با عبور از قیمت ۸۰۰۰ تومان می‌تواند کاهش قیمت تا 7500 تومان را در پی داشته باشد. همچنین از آن‌جایی که کاهش قیمت معاملات شمش و ورق در بازار بورس می‌تواند عامل مضاعفی بر حرکت نزولی قیمت پروفیل باشد و با توجه به این‌که ورق دو میل هم در مسیر کاهشی قرار داشته و احتمال کاهش آن تا محدودی 7300 تومان وجود دارد، لذا با توجه به اختلاف قیمت منطقی بین پروفیل و ورق، روی هم رفته می‌توان انتظار کاهش قیمت‌ها را تا محدوده ذکر شده داشت.

در صورت ادامه بحران کرونا به دلیل معلق بودن پروژه های داخلی و متعاقبا به حداقل رسیدن تقاضا، امکان رسیدن قیمت‌ها تا 6500 تومان وجود دارد.

 

نمودار روند تغییرات قیمت پروفیل در بلند مدت

 

در نهایت اگر از مصرف‌کنندگان پروفیل هستید بنابراین تغییرات قیمت این محصول فولادی در کوتاه‌مدت نیز اهمیت زیادی برای شما خواهد داشت. با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که می‌توانید آخرین روند تغییرات قیمت پروفیل را در بازه زمانی ۱۵ روز اخیر مشاهده کنید.

 

نمودار تغییرات قیمت پروفیل در کوتاه مدت

 

نمودار قیمت آهن آلات از جمله ابزارهای بسیار مهم در تحلیل و بررسی قیمت محصولات فولادی است. افراد با استفاده از این ابزار می‌توانند تصمیم بگیرند در چه زمان‌هایی محصولات آهنی را خریداری کرده و چگونه سرمایه‌گذاری کنند. در این مطلب به بررسی مهم‌ترین محصولات فولادی پرداخته‌ایم؛ اما اگر مایل هستید که نوسانات قیمت سایر محصولاتی که در این‌جا بررسی نشده‌اند را مشاهده کنید، با کلیک بر روی دکمه زیر وارد صفحه‌ای می‌شوید که لیست کاملی از نمودار نوسانات قیمت آهن آلات وجود دارد که با انتخاب هرکدام به صفحه نمودار محصول مربوطه منتقل خواهید شد.

 

نمودار قیمت آهن آلات

 

سوالات متداول پیش‌ بینی قیمت آهن‌ و میلگرد در سال ۹۹

 1. آیا قیمت دلار و قیمت آهن با یکدیگر ارتباط دارند؟ بله! در چندسال اخیر، قیمت این دو با یکدیگر هم‌بستگی زیادی داشته و به عبارتی قیمت آهن متاثر از قیمت دلار می‌باشد.
 2. برای تحلیل بازار آهن تحلیل بنیادی بهتر است یا تکنیکال؟ استفاده از هر دو نوع تحلیل در کنار یکدیگر، می‌تواند نتیجه دقیق‌تری در پیش‌بینی‌ها ارائه دهد.
 3. آیا قیمت‌های جهانی بر قیمت‌های داخلی فولاد اثرگذار است؟ بله! در حالت کلی می‌توان گفت که موثر خواهد بود؛ اما در هر شرایطی ممکن است شدت اثرگذاری متفاوت باشد.
 4. آیا در بازار آهن سرمایه‌گذاری کنیم؟ به شرط تسلط به بازار و توانایی تعیین بهترین زمان خرید و فروش بر طبق تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی می‌توان سرمایه‌گذاری کرد.
 5. بهترین فصل تقاضای آهن آلات چه زمانی است؟ تعیین بهترین زمان برای هر کالایی متفاوت است؛ اصولا میلگرد و تیرآهن در فصل تابستان و مقاطع تخت رنگی و روغنی در فصل زمستان دارای بیشترین میزان تقاضا هستند، مابقی کالاها در تمام طول سال تقاضای یکسانی دارند.
 6. آیا قیمت مقاطع مختلف بر روی هم اثر می‌گذارند؟ اصولا بستگی به فرآیند تولید کالا دارد، به عنوان مثال قیمت پروفیل از ورق و قیمت میلگرد از شمش تاثیر می‌پذیرد.
 7. مهم‌ترین فاکتور تعیین قیمت محصولات فولادی چیست؟ مهمترین فاکتور موثر بر قیمت آهن آلات، سطح عرضه و تقاضاست و مابقی پارامترها بر این دو اثرگذار هستند.

 

تحلیل‌گر: فرزانه تیموری

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
39
دیدگاه بگذارید
20 دیدگاه های موضوع
19 پاسخ های موضوع
0 دنبال کنندگان
 
دیدگاه ها با بیشترین پاسخ
داغ ترین دیدگاه ها
30 نویسنده دیدگاه
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
احد

مرسی خیلی مفید بود، فقط اینکه پیش بینی تون در مورد مس چی هست؟ و ایا ویروس کرونا تاثیری تو بازار ایران گذاشته؟

فرزانه تیموری

از اونجائیکه مبدا این ویروس در چین هست، بیشترین آسیب رو هم به صنعت این کشور زده و قیمت ها در چین به شدت افت کرده اما در ایران چون در حال حاضر عوامل زیادی بازار داخلی رو ملتهب و رو به بالا کرده است، کرونا تاثیری بر قیمتهای داخلی فولاد ایران نگذاشته…
در مورد پیش بینی قیمت مس هم بزودی لینکش رو همینجا کامنت میزاریم.

احمد

سلام.
در صورتی که تقاضی زیاد شود ایا قیمتها پایین میاد؟؟؟

فرزانه تیموری

در صورت ثابت بودن سایر شرایط، رابطه بین تقاضا و قیمت معکوس هست. در شرایطی که قیمت‌ها افزایشی هست، تقاضا کم می‌شود و در شرایطی که قیمت‌ها کم می‌شود، تقاضا زیاد می‌شود، پس در اصل این قیمت است که بر روی عرضه و تقاضا اثر میگذارد.
اما در شرایطی مثل بورس که قیمت نهایی بر اساس حجم تقاضا تعیین میشود، تقاضای بالاتر به معنای رقابت بیشتر خریداران و افزایش بیشتر قیمت هست.

پویان

باسلام،ضمن تشکر.لطفا خیلی شفاف پیشبینی خودتون رو ازقیمت میلگرد درفروردین۹۹ بفرمایید؟

فرزانه تیموری

سلام، با درنظر گرفتن اینکه اقتصاد و سیاست تاثیری زیادی بر روی هم دارند و در پیش بینی ها تنها میشود به اقتصاد تکیه کرد، ریسک هر گونه تحلیل را باید بپذیرید اما با این حال تحلیل های تخصصی را بعنوان نشان دهنده یک مسیر حتما و همواره بخوانید.
در بروز ترین تحلیل میتونیم بگیم که، میلگرد در بلند مدت از سقف مثلث خارج شده پس در بلندمدت یعنی در سال ۹۹ هم قابلیت رشد تا قاعده مثلث یعنی ۷۶۰۰ تومان را دارد اما در این راه با نوساناتی هم، همراه است. اما دقت کنید که زمان آن بستگی به مسیری است که طی میکند و هنوز مشخص نیست..اما در فروردین ماه و بنا به روانشناسی بازار، بدلیل نیمه تعطیل بودن این ماه، ثبات نسبت به اخرین قیمتهای اسفندماه پیش بینی میشود.

مسعود

سلام
امکان ارسال نمودار تا امروز را دارید یا جایی که بشه نمودار قیمت میلگرد را پیدا کرد؟ ممنونم

فرزانه تیموری

سلام، تحلیل و نمودارها امروز بروز میشوند، بنابراین میتونید بعد از بروزرسانی تحلیل و نمودارها را مجددا مطالعه نمایید

رضا

اردبیل آیاآهن آلات دراین سال فروردین ۹۹ماه تغیراتی خواهدکرد ویاانتظاربنشینیم

مهدی

سلام عیدتان مبارک خواستم بدونم آیادرفروردین ماه ۹۹قیمت آهن تغییرخواهدکردویابیستیم تااطلاع ثانوی

یوسف محمودی

مردم ایران به گران شدن آهن رو میبرم ولی با نظری که دارم در فصل بهار و تابستان معتدل خواهد شد روند حدودا چهار سال اخیر این بوده

فرزانه تیموری

اگر درگیر رکود شویم قطعا در تابستان قیمت ها تعدیل خواهد شد، اما اگر دچار تورم جدیدی شویم، که رسیدن به نرخ تورم ۴۱ % پیش بینی شده است، برعکس آن اتفاق می افتد، با اینحال باید دید در شرایط طبیعی و نرمال بازار، فصل پرتقاضای هرکالایی چه زمانیست…مثلا میلگرد و تیرآهن در بهار و تابستان پرتقاضا هستند و ورق رنگی و روغنی در نیمه دوم سال پرتقاضاتر از نیمه اول سال است.

امیررضا شهبازی

با توجه به انتظار حکومت برای انتخابات آمریکا می توان انتظار یک کاهش (البته در برخی بازار ها و در برخی دیگر به علت کمبود کالا باز هم نرخ افزایشی خواهیم داشت .)را در اردیبهشت و خرداد ماه داشت ولی بعد از آن با توجه شروع بحث انتخابات به تدریج در آمریکا ، بازار ایران هم عکس العمل خود را به صورت مستقیم نشان می دهد .الگوی سال آینده را نمی توان با سال های پیش مقایسه کرد .چون حتی نیازهای فصلی بازار ایران هم تحت تاثیر تورم بسیار شدید و قدرت خرید مردم قرار گرفته است .

فرزانه تیموری

ایران اگر در شرایط نرمالی به سر ببرد میتوان گفت که از قیمت های فولاد در آمریکا و به طور کلی در کشورهای دیگر تاثیر میپذیرد، اما در حال حجاضر میتونیم بگیم قیمت های جهانی بجز ترمزی برای سبقت نکرفتن از آن در روند قیمت های داخلی بی تاثیر است. که بازهم تاکید میکنیم مربوط به همین زمان است و قبلا تحت تاثیر قیمتهای جهانی بودیم. و اما در مورد سال های قبل هم درست میفرمایید شرایط امسال با سال قبل متفاوت است و قطعا نمودارها فقط جهت سیگنال استفاده میشوند و رفتار یکسان نخواهد بود

Mahdiar

این نمودار و اعداد و ارقامی که برای قیمت میلگرد اعلام فرمودید که تا دیماه ۹۸ هست چیزی در رابطه با سال اعداد و ارقام سال ۹۹ گفته نشده که

فرزانه تیموری

سلام، بله قاعدتا نمودارها باید نمودارهای قیمتی تا لحظه تحلیل باشند و سپس بر اساس آنها تحلیل صورت گیرد، به متن دقت کنید، در مورد سال جدید پیش بینی قیمت گفته شده است

محمد

سلام و خسته نباشید،تا آخر اسفند قیمت میلگرد نسبت به الان میاد پایین یا افزایش پیدا میکنه؟

فرزانه تیموری

سلام، بله قیمتها پس از اصلاح قیمت پایه عرضه شمش در بورس کالا روند کاهشی به خود میگیرد که این موضوع رو از روز چهارشنبه شاهدش هستیم..

عباس

سلام ما تا یادمان است تو این مملکت هزینه ها مدام روبه بلا بود و امید به پایین امدن فقط،. ۰/۵ است۰/۴۰ افزایش پیدا می کند ۰/۵ کاهش

مسعود

سلام ضمن تشکر من دوتا سوال داشتم
اول: امکانش هست نمودار میلگرد را تا امروز ارسال کنید؟
دوم: درصورت نیاز به میلگرد پیشنهاد شما خرید هست یا صبر ؟
ممنون

فرزانه تیموری

سلام بله امروز نمودارها و بخشی از تحلیل بروز میشود که میتوانید بعد از بروزرسانی نمودار را تا امروز مشاهده کنید، طبق گفته های وزیر صمت، شرایط بازار به سمت کنترل و شکستن حباب پیش خواهد رفت. امیدواریم عملی شود، در این صورت اگر خریدتان برای اینور سال هست میتوانید کمی صبر کنید. اما شرایط برای سال جدید در تحلیل جدید بیان شده است و به تحلیل مراجعه کنید

سوسن

سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید برای ساختن یه واحد ویلایی با سازه ال اس اف با یکی از شرکت های مجری قرارداد دارم. خرید ورق گالوانیزه رو این طرف سال انجام بدم یا صبر کنم بعد از تعطیلات؟ چه زمانی سفارش بدم خوبه؟

سلام و وقت بخیر
با توجه به کاهش قیمت ها در روزهای اخیر و از طرفی تقاضای بازار و با عنایت به احتمال رکود نسبی اواخر فروردین سال آینده، در صورتی که پروژه مذکور نیاز مبرمی به مصالح نداشته باشه، خرید در سال آینده منطقی تر به نظر میرسد.

جوادکاظمی

سلام قیمت ورق روغنی تقریبا چقدر حباب دارد وامکان داره قیمتهاچقدر بیاد پایین

حامد

مرسی عالی بود

حسین چاوشی

قیمت میلگرد کی میاد پایین؟

سجاد

سلام
الان اهن بخریم یا بعد سال ۹۹

احمد

با سلام آیا خرید آهن رو قیل از عید انجام بدم یا بعد عید؟با تشکر.

مسعود

سلام دوستان
من حدود ۱۳ تن ورق سیاه و ۳۵ تن تیر اهن لازم دارم به نظرتون فروردین ماه موقع مناسبی جهت خرید است ؟
پیش بینیتون برای قیمت اهن الات سال ۹۹ چیه ؟

میثم

با سلام
دوستان دلیل اصلی و مهم افزایش قیمت آهن و میلگرد در اواخر سال ۹۸ مشکل کمبود گاز بود که به دلیل قطع چندین ماهه گاز صنایع پرمصرف ، باعث کمبود شدید شمش در بازار شد، با توجه به حل این مشکل و آثار جهانی بیماری covid ۱۹ بر اقتصاد جهانی ،کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش صادرات این محصول و همچنین بودجه انقباضی دولت در سال ۹۹ که سهم طرح های عمرانی کم شده به نظر بنده روند نزولی قیمت در بازار آهن در روزهای آتی شتاب بیشتری خواهد گرفت .

مهدی

نشد برادر که ، دلار گرون شد همه تحلیل ها را شست و برد

میثم حمیدی

سلام وعرض خسته نباشید دارم. میخوام برای ساخت خونه تو اوایل اردیبهشت اقدام کنم به نظرتون میلگرد رو اول اردیبهشت بخرم یا ممکنه توی چند ماه آینده قیمت میلگرد باز هم پایینتر بیاد؟

علی

سلام . در شرایط کنونی برای سرمایه گذاری بهتر است بر روی کدامیک از مشتقات آهن ( میلگرد یا تیر آهن یا ورق) سرمایه گذاری کنم.کدامیک احتمال سود بیشتری دارد. ممنون وسپاسگزارم

احمد

سلام ، خرید اهن ۱۶ سود بیشتری دارد یا خرید آهن ۱۴ ، جهت سرمایه گذاری. ممنون

علی

با سلام لطفا نمودار قیمت ورق گالوانیزه تحلیل تکنیکال بفرمایید حد ضرر با توجه قیمت ۱۵۰۰۰ تومان بفرمایید
, و اینکه بفرمایید نمودار قیمتی از کجا میتونم پیدا کنم .

پدرام

خوب بود

جواد

سلام. مرسی خیلی عالی بود
من میخوام برای ساخت سوله توی ماه تیر آهن بخرم پیش بینی شماراجع به قیمت ورق ۸و۱۰و ۱۲ در بیست روز آینده چیه؟
بهتر نیست الان آهنم رو بخرم بزارم کنار؟؟؟
ممنونم

محمد

سلام تحلیلتون برای قیمت اهن از تیرماه به بعد چیه؟

قاسم

سلام ببخشید من تازه به جمعتان پیوستم وقتی تحلیل ها و نظرات سه چهار ماه را می دیدم اصلا اونی کهتحلیل کرده بودید با وضع موجود نمیخونه من الان یک ماهه میخوام میلگرد بخرم تا بتونم بعد از ۲۴ سال خدمت یه خونه ای برای خودم بسازم متاسفانه در این یک ماه قیمت ها خیلی بالا رفته از ۶۹۰۰ تا ۸۳۰۰ البته قیمت میلگرد ظفر بناب و میگم حالا نمیدونم منظر بمونم یا بی خیالش بشم دوستان اگه کسی تحلیل دقیقی داره ممنون میشم

جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه
سبد خرید
سبد خرید محصول حذف شد. بازگرداندن
نام کالا
واحد
مقدار
قیمت واحد
  برآورد قیمت کل : 0 ریال
  ادامه خرید
  مشخصات ثبت کننده
  ثبت سفارش با نام کاربری
  ثبت سفارش به عنوان کاربر مهمان
  عملیات موفق
  عملیات موفق کد پیگیری: مشاوران ما با ارائه بهترین پیشنهادات. با شما تماس خواهند گرفت
  کاربر گرامی
  آیا تمایل دارید، با همین شماره موبایل عضو آهن آنلاین شوید و از مزایای آن استفاده کنید؟
  بله حتما فعلا نه