آخرین تحلیل‌ها
آخرین بروزرسانی: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ 16

پیش‌ بینی قیمت آهن‌ و میلگرد در سال ۹۹

پیش‌بینی قیمت آهن امری مهم و پرتقاضا برای فعالان حوزه فولاد و کسب‌وکارهایی است که به طور مستقیم با خرید آهن‌آلات در ارتباط هستند. به دلیل استراتژیک بودن این کالا، پیش‌بینی‌ قیمت آهن‌آلات عموما با پارامترهای زیادی دخیل است؛ از طرفی به علت تنوع کالاهای فولادی و شرایط متفاوت عرضه و تقاضا برای هر محصول، روش صحیح‌تر پیش‌بینی قیمت‌ها این است که هر محصولی به طور مجزا بررسی و تحلیل گردد. با این‌حال عوامل تاثیرگذار بر قیمت محصولات فولادی و غیر فولادی تفاوت‌های بسیاری دارند و بهتر است تحلیل بازار برای هرکدام به صورت جداگانه انجام شود.

در مورد محصولات فولادی، با بررسی قیمت میلگرد، پروفیل، ورق و تیرآهن بخش عمده‌ای از این عوامل مورد بررسی قرار می‌گیرند و در مورد محصولات غیر فولادی نیز شناخت بازار آلومینیوم و مس که بیش‌ترین مصرف را در بین فلزات غیرفولادی دارند، تحلیل مناسبی از آینده بازار دیگر محصولات به دست خواهد آمد. در این مطلب قصد داریم به بررسی عوامل تاثیرگذار بر بازار آهن‌آلات، بپردازیم. سپس با توجه به مطالب گفته شده به سراغ پیش‌بینی قیمت‌ها رفته و با پیش‌بینی قیمت میلگرد در سال ۹۹ شروع می‌کنیم.

 

تکنیک‌های پیش‌ بینی قیمت آهن‌ آلات

لازم به ذکر است که ارائه یک پیش‌بینی قیمت مناسب، وابسته به استفاده همزمان از دو روش تحلیلی می‌باشد. این دو روش، تکنیکال و ‌بنیادی نام دارند. به بیانی ساده در تحلیل بنیادی، تحلیل‌گر بر اساس اخبار و عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌ها، روند بازار را در بلندمدت پیش‌بینی می‌کند و در تحلیل تکنیکال یا فنی، تحلیل‌گر بر مبنای الگوهای قیمتی روند بازار را علاوه بر کوتاه‌مدت، در میان‌مدت و بلند‌مدت نیز پیش‌بینی می‌نماید.

بنابراین به نظر می‌رسد که استفاده از ابزار تکنیکال، از جذابیت نسبتا بیشتری برخوردار باشد؛ اما با توجه به اینکه در تحلیل تکنیکال، تاثیرات فضای خبری نقش کمتری بر روی پیش بینی‌ها دارند و از طرفی در بسیاری از اوقات، قیمت‌گذاری در ایران به صورت دستوری و کنترل شده صورت می‌گیرد، بسیاری از تحلیلگران بازار نسبت به کاربردی بودن این نوع تحلیل در ایران دچار تردید هستند. اما توصیه ما به کسانی که به دنبال پیش‌بینی‌های قیمت هستند، این است که می‌توانند درصد اعتماد به اعداد به‌دست آمده به روش تکنیکال را کمتر در نظر بگیرند، اما به طورکامل استفاده از آن را کنار نگذارند؛ همچنین بعد از هر اتفاق سیاسی و اقتصادی پیش‌بینی‌های قبلی خود را به‌روزرسانی کنند.

لازم به ذکر است چندین پارامتر وجود دارد که بر روی قیمت تمامی آهن‌آلات در سال جدید موثر می‌باشند، به عبارتی این پارامترها وابستگی چندانی به نوع مقطع فولادی در تقسیم‌بندی‌های رایج ندارند. از جمله این فاکتورها، می‌توان به بحث بودجه تخصیص‌یافته به بخش عمرانی در لایحه بودجه ۹۹، روند دلار آزاد و دلار نیمایی در سال ۹۹، تورم، عوارض وضع‌شده بر روی مواد اولیه تولید محصولات فولادی و در نهایت روند کلی قابل پیش‌بینی برای قیمت‌های جهانی اشاره کرد.

پیش از اینکه به تحلیل بازار آهن‌آلات بپردازیم، ابتدا در ویدئوی زیر به بررسی دو روش تکنیکال و بنیادی پرداخته، سپس پارامترهای مشترک تاثیرگذار بر بازار آهن‌آلات از دید بنیادی یا فاندامنتال را تک به تک توضیح می‌دهیم.

 

 

 

 

در تکمیل توضیحات ارائه شده در ویدئوی بالا به دو نکته زیر توجه کنید:

 • در بخش عوارض وضع‌شده بر روی مواد اولیه، وضع عوارض صادراتی بر روی آهن اسفنجی سیگنال حمایت از تولیدکننده‌های شمش داخلی را مخابره می‌کند و کاهش عوارض بر روی دیگر مواد معدنی حمایت از صادرات معدنی‌ها. در این خصوص همچنان شایعاتی مبنی بر افزایش بیشتر عوارض تا ۲۵ درصد به گوش می‌رسد و این احتمال وجود دارد که در ابتدای سال جاری عوارض بر روی آهن اسفنجی افزایش یابد. دلیل آن هم چیزی جز حمایت از بازار داخلی فولاد نیست. بنابراین باتوجه به این موضوع می‌توان گفت که در بین فاکتورهای موثر بر قیمت آهن آلات، فاکتورِ عوارض مواد اولیه در جهت کاهش قیمت آهن‌آلات خواهد بود چرا که به تامین بیشتر شمش در ایران کمک می‌کند.
 • تورم پارامتری است که چه به لحاظ روانی و چه به لحاظ غیر روانی بر روند قیمت‌ها موثر می‌باشد. به عبارتی شاخص بهای هرکالا به صورت مستقیم تحت تاثیر تورم قرار دارد. نرخ تورم منتهی به هر ماه از محاسبه درصد تغییر متوسط شاخص CPI در دوازده ماه منتهی به ماه مورد نظر نسبت به دوره مشابه قبل به دست می‌آید. بدیهی است چنانچه ماه مورد نظر اسفندماه باشد، به آن نرخ تورم سال مورد نظر می‌گویند.

 

تحلیل و پیش‌ بینی قیمت میلگرد در سال ۹۹

میلگرد کالایی پرمصرف در صنعت ساختمان‌سازی است. بنابراین یکی از فاکتورهای مهم تاثیرگذار بر تقاضای میلگرد، شرایط آب و هوایی و میزان ساخت و سازهای فصلی می‌باشد. دو بازه زمانی در طول سال بیشترین تقاضا را برای میلگرد می‌طلبند.

 1. فصل بهار و تابستان
 2. دو الی سه ماهه آخر هر سال

بنابراین به صورت تجربی تقاضای فصلی در این دو زمان بیشتر خواهد شد و به طبع آن قیمت‌ها صعودی خواهند بود. اما باتوجه به غیر قابل پیش‌بینی بودن برخی از حوادث تنها می‌توان برخی از پارامترهای بنیادی مثل تورم و نرخ دلار را در پیش‌بینی بلندمدت میلگرد در نظر گرفت. زیرا در این بین حوادثی وجود دارند که به صورت ناگهانی اتفاق می‌افتند، مثل تحریم‌های جدید و یا سوانح طبیعی نظیر سیل یا زلزله. پس با در نظر گرفتن عوامل بنیادی به سراغ تحلیل تکنیکال قیمت میلگرد می‌رویم.

قبل از اینکه به تحلیل‌ها بپردازیم، لازم به ذکر است که مجموعه آهن آنلاین همواره در تلاش بوده تا به‌روزترین قیمت‌ها را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. اگر شما نیز مایلید تا از جدیدترین قیمت‌ها باخبر شوید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

در تحلیل تکنیکال قیمت میلگرد، برند نیشابور و سایز ۲۰ را انتخاب کردیم. بر طبق نمودار زیر می‌توان در میان‌مدت و بلند‌مدت روند قیمت‌ها در بازار را پیش‌بینی نمود. محور افقی زمان و محور عمودی قیمت‌ها بر حسب ریال می‌باشند. نمودار نشان می‌دهد که در مقطع زمانی ورود به سال ۹۷ صعود پرقدرتی رخ داده است که علت اصلی آن، آغاز دور اول تحریم‌های آمریکا و هیجانی شدن بازار دلار بود که مستقیما بر روی قیمت میلگرد اثر گذاشت. پس از این صعود قدرتمند الگوی مثلثی- افزایشی شکل گرفته که در این الگو ضمن القای ادامه روند صعودی به بازار، شاهد اصلاح قیمتی نیز بوده‌ایم. اما آن‌چه به طور قطع می‌توان در میان‌مدت و بلندمدت پیش‌بینی کرد، تمایلات صعودی است.

در نمودار به‌روز شده قیمت میلگرد تا ابتدای اسفند، مشاهده می‌کنید که قیمت‌ میلگرد مطابق با پیش‌بینی صورت گرفته پیش رفت؛ اما با توجه به تنش‌های موجود سیاسی، اعم از تحریم‌ها و مسئله بازگشت ایران به لیست سیاه FATF که از مدت‌ها قبل تنشی را با خود به همراه داشت، موجب شد روند زودتر به اعداد پیش‌بینی شده برسد و پس از عبور از سقف کانال در محدوده ۵۹۶۰ تومان، یک وقفه سه روزه داشته و سپس به سمت بالا حرکت کند و تا ۶۲۱۰ تومان نیز برسد. در ادامه بنا به هیجانات موجود در بازار می‌توان گفت در هفته‌های پیش‌رو همچنان قابلیت صعود تا ۳۰۰ تومان دیگر در کوتاه‌مدت دیده می‌شود اما با توجه به رسیدن به روزهای آخر فعالیت در سال ۹۸ می‌توان گفت احتمالا در همین سطح فعلی با ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومان بالاتر متوقف شود، اما در سال ۹۹ پیش‌بینی می‌شود که به اندازه قاعده مثلث نسبت به سقف عبور کرده از آن، یعنی ۷۶۰۰ تومان قابلیت صعود داشته باشد. تاکید می‌کنیم به دلایل مختلف که موجب پیچیدگی پیش‌بینی بازار می‌شود، زمان دقیق رسیدن به آن معلوم نیست.

 

روند تغییرات قیمت میلگرد در بلندمدت

 

 

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، نمودار بالا مربوط به تغییرات قیمت میلگرد از تاریخ ۱۶ دی ماه سال ۹۶ تا ۱۰ دی ماه سال ۹۸ می‌باشد. البته اگر هنوز هم نیاز به جزئیات بیشتری برای بررسی دارید با کلیک بر روی دکمه زیر می‌توانید نمودار تغییرات قیمت میلگرد برای ۱۵ روز اخیر برای برندهای ذوب آهن، نیشابور، بافق یزد و میانه را نیز مشاهده و جدیدترین روند تغییرات را بررسی کنید.

 

 

تحلیل و پیش‌بینی قیمت تیرآهن در سال ۹۹

تیرآهن از مهم‌ترین عناصر یک اسکلت فلزی به شمار می‌آید؛ بنابراین در محاسبه هزینه یک سازه فلزی در نظر گرفتن قیمت انواع مقاطع فلزی به کار رفته ازجمله تیرآهن، بسیار مهم و ضروری است. بیشترین حجم مصرف تیرآهن در صنعت ساختمان‌سازی بوده و یکی از اجزای اصلی ساختمان‌های فلزی محسوب می‌شود. مصرف این محصول آن‌قدری زیاد است که کمترین تغییر در قیم آن می‌توانید تاثیر فوق‌العاده‌ای بر بازار مسکن داشته باشد. اگر شما نیز در این صنعت در حال فعالیت بوده و نیاز به دانستن جدیدترین قیمت‌ها هستید، بر روی لینک زیر کلیک کنید. مجموعه آهن آنلاین همواره به‌روزترین قیمت‌ها را در اخیار شما قرار می‌دهد.

قیمت تیرآهن

همان‌گونه که اشاره کردیم، تیرآهن در سایزهای ۱۴ و ۱۶ اهمیت ویژه‌ای دارد؛ به همین جهت در این تحلیل به بررسی اهداف قیمتی این دو تیرآهن در برند ذوب آهن خواهیم پرداخت. در نمودارهای زیر، محور افقی زمان و محور عمودی قیمت‌ها بر حسب ریال می‌باشند.

در بازه زمانی کوتاه مدت، در نمودارهای این دو سایز امکان صعود تا ۵۰ هزار تومان در هر شاخه وجود دارد و اما هر دو سایز تیرآهن بسیار افسارگریخته از سقف جدیدی قبلی خود عبور کردند که این شیب صعود از التهابات بازار ارز و سیاست بسیار تاثیر پذیرفته است. در روزهای پایانی سال پیش‌بینی می‌شود بعد از رسیدن به نهایتا ۶۹۰۰ تومان در تیر ۱۶ و ۷۷۰۰ تومان در تیر ۱۴ به ثبات برسد، اما متعاقبا پیش‌بینی می‌شود که در سال ۹۹ بعد از یک مرحله اصلاح قیمت شاهد رشد قیمت تیرآهن هم‌راستا با میلگرد باشیم.

 

 

روند تغییرات قیمت تیرآهن 14 در بلندمدت

 

تیرآهن نیز مانند میلگرد بررسی روند تغییرات آن در دوره‌های کوتاه‌مدت می‌تواند در تعیین بودجه کلی سازه اثرگذار باشد. نمودار بالا روند قیمت تیرآهن ۱۴ را از دی ماه ۹۶ تا آذرماه ۹۸ بررسی کرده است. برای دریافت نمودار تغییرات قیمت تیرآهن ۱۴ و ۱۶ در دوره کوتاه‌مدت (۱۵ روز اخیر) بر روی دکمه زیر کلیک کنید. لازم به ذکر است که این نمودارها به صورت مداوم به‌روزرسانی می‌شوند.

 

 

 

روند تغییرات قیمت تیرآهن 16 در بلندمدت

 

 

تحلیل و پیش‌ بینی قیمت ورق سیاه در سال ۹۹

ورق سیاه یا همان ورق نورد گرم به طور وسیع در صنایع مختلف به کار می‌رود. یکی از مهم‌ترین بخش‌های کاربردی آن، تهیه مواد خام برای بسیاری از پروفیل‌های صنعتی و ساختمانی می‌باشد. همچنین این ورق به طور گسترده در ساخت ماشین‌آلات و سازه‌های عظیم، تولید تانک و مخازن خاص استفاده می‌شود. از طرفی ورق‌های روغنی و رنگی نیز کاربرد زیادی در سقف ساختمان و سقف سوله‌ها دارند. این ورق‌ها بنا به فرآیندهای به کار‌ رفته در تولید ورق‌های روغنی و گالوانیزه، می‌بایست قیمت بالاتری نسبت به ورق سیاه داشته باشند.

همواره می‌توانید در سایت آهن آنلاین به‌روزترین و جدیدترین قیمت‌های انواع ورق از جمله ورق سیاه را مشاهده کرده و در صورت تمایل با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید. جهت اطلاع از آخرین قیمت‌ها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قیمت ورق سیاه

از لحاظ تقاضا می‌توان گفت که انواع ورق‌ها در نیمه دوم سال تقاضای بهتری دارند و برخلاف دیگر محصولات فولادی از قبیل تیرآهن و میلگرد که در شرایط بارشی تقاضا افت می‌کند، در مورد ورق شرایط متفاوت است. اما این به معنای کم بودن تقاضا در نیمه اول سال نیست؛ چرا که عمده مصرف ورق‌های سیاه در ساخت پروفیل است که پروفیل نیز یکی از المان‌های به کار رفته در صنعت ساختمان می‌باشد. بنابراین تقاضا در نیمه اول سال نیز وجود دارد. فاکتور دیگری که بر روند قیمت ورق تاثیرگذار خواهد بود، قیمت اسلب در بازار و موجودی این شمش فولادی است.

در ادامه به منظور بررسی تکنیکال ورق، به بررسی قیمت ورق سیاه در سایز دو میل و به ابعاد ۵/۲*۲۵/۱می‌پردازیم. در نمودار این محصول نیز، محور افقی زمان و محور عمودی قیمت‌ها بر حسب ریال می‌باشد.

همان‌طور که مشاهده می‌شود، ورق نیز از کانال صعودی قبلی خود خارج شده است اما به دلیل اینکه روند صعودی قبلی از شیب کمتری نسبت به سایر محصولات برخوردار بوده، با شیب بسیار بسیار تندی از کانال صعودی خارج شده است. چنین صعودی حتما وارد بخش اصلاحی می‌شود که با توجه به زمان تحویل بسیاری از معاملات ورق در بورس کالا در فروردین و اردیبهشت این اصلاح قیمت در فروردین ماه رخ خواهد داد؛ اصلاح قیمت تا محدوده ۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰ تومان وجود دارد.

 

نمودار روند تغییرات قیمت ورق سیاه در بلندمدت

 

 

باتوجه به کاربرد وسیع این نوع ورق در صنایع مختلف تغییرات قیمت آن در بودجه کل اهمیت فراوانی پیدا می‌کند. اگر در حال انجام پروژه‌ای هستید که نیاز به دانستن تغییرات قیمت ورق سیاه در کوتاه‌مدت دارید، با کلیک بر روی دکمه زیر می‌توانید روند تغییر را برای دو برند معتبر فولاد مبارکه و اهواز مشاهده کنید.

 

 

تحلیل و پیش‌ بینی قیمت پروفیل در سال ۹۹

پروفیل یکی از کالاهایی است که در ساخت اسکلت ساختمان و همچنین در ساخت نرده‌ها و چارچوب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین باز هم مهم‌ترین صنعت خریدار پروفیل، صنعت ساختمان‌سازی است. مهم‌ترین پروفیل نیز، از لحاظ سایز و کاربردی بودن آن، پروفیل ۲ میل، در گروه پروفیل‌های ساختمانی می‌باشد. به طور منطقی از آن‌جایی که پروفیل از ورق ساخته می‌شود؛ قیمت این کالا به شدت تحت تاثیر روند قیمت ورق قرار می‌گیرد، اما قطعا تنها پارامتر تاثیرگذار، نمی‌باشد؛ چرا که بایستی ابتدا سطح تقاضا در این بازار سنجیده شود. علاوه بر این، تجربه نشان داده که در هر شرایطی افزایش قیمت دلار تاثیر زیادی بر روند قیمت این کالا می‌گذارد؛ اما به طور معکوس در هنگام ریزش دلار، الزاما شاهد برگشت قیمت این کالا نبوده‌ایم.

قبل از آن‌که نمودار تغییرات قیمت پروفیل را در بلندمدت بررسی کنیم، این نکته را خاطرنشان می‌کنیم که همانند دیگر محصولات فولادی، می‌توانید آخرین قیمت پروفیل را در سایت آهن آنلاین مشاهده کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید. بر روی لینک زیر کلیک کنید تا به صفحه آخرین قیمت‌های پروفیل هدایت شوید.

قیمت پروفیل

در نمودار این محصول، محور افقی زمان و محور عمودی قیمت‌ها بر حسب ریال می‌باشد. در تحلیل تکنیکال قیمت پروفیل با توجه به نمودارها و ساختارهای شکل گرفته در آن، انتظار داریم در حول و حوش رقم ۷۹۰۰-۸۱۰۰ تومان مقاومت داشته باشیم و بعد از آن یک مرحله نوسان و سپس تثبیت قیمت داشته باشیم و بعد از آن هم در میان‌مدت صعود تا محدوده ۸۵۰۰ تا ۹۵۰۰ دیده شود. همان‌طور که پیش‌بینی شده بود، قیمت پروفیل در کوتاه‌مدت به محدوده گفته شده رسید و اما در ادامه تا اسفندماه نهایتا تا ۲۰۰ الی ۲۵۰ تومان دیگر قابلیت صعود دارد و بعد از آن به ثبات می‌رسد.

 

روند تغییرات قیمت پروفیل در بلندمدت

 

در نهایت اگر از مصرف‌کنندگان پروفیل هستید بنابراین تغییرات قیمت این محصول فولادی در کوتاه‌مدت نیز اهمیت زیادی برای شما خواهد داشت. با کلیک بر روی دکمه زیر به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که می‌توانید آخرین روند تغییرات قیمت پروفیل را در بازه زمانی ۱۵ روز اخیر مشاهده کنید.

 

 

سوالات متداول پیش‌ بینی قیمت آهن‌ و میلگرد در سال ۹۹

 1. آیا قیمت دلار و قیمت آهن با یکدیگر ارتباط دارند؟ بله! در چندسال اخیر، قیمت این دو با یکدیگر هم‌بستگی زیادی داشته و به عبارتی قیمت آهن متاثر از قیمت دلار می‌باشد.
 2. برای تحلیل بازار آهن تحلیل بنیادی بهتر است یا تکنیکال؟ استفاده از هر دو نوع تحلیل در کنار یکدیگر، می‌تواند نتیجه دقیق‌تری در پیش‌بینی‌ها ارائه دهد.
 3. آیا قیمت‌های جهانی بر قیمت‌های داخلی فولاد اثرگذار است؟ بله! در حالت کلی می‌توان گفت که موثر خواهد بود؛ اما در هر شرایطی ممکن است شدت اثرگذاری متفاوت باشد.
 4. آیا در بازار آهن سرمایه‌گذاری کنیم؟ به شرط تسلط به بازار و توانایی تعیین بهترین زمان خرید و فروش بر طبق تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی می‌توان سرمایه‌گذاری کرد.
 5. بهترین فصل تقاضای آهن آلات چه زمانی است؟ تعیین بهترین زمان برای هر کالایی متفاوت است؛ اصولا میلگرد و تیرآهن در فصل تابستان و مقاطع تخت رنگی و روغنی در فصل زمستان دارای بیشترین میزان تقاضا هستند، مابقی کالاها در تمام طول سال تقاضای یکسانی دارند.
 6. آیا قیمت مقاطع مختلف بر روی هم اثر می‌گذارند؟ اصولا بستگی به فرآیند تولید کالا دارد، به عنوان مثال قیمت پروفیل از ورق و قیمت میلگرد از شمش تاثیر می‌پذیرد.
 7. مهم‌ترین فاکتور تعیین قیمت محصولات فولادی چیست؟ مهمترین فاکتور موثر بر قیمت آهن آلات، سطح عرضه و تقاضاست و مابقی پارامترها بر این دو اثرگذار هستند.

 

تحلیل‌گر: فرزانه تیموری

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
16
دیدگاه بگذارید
6 دیدگاه های موضوع
10 پاسخ های موضوع
0 دنبال کنندگان
 
دیدگاه ها با بیشترین پاسخ
داغ ترین دیدگاه ها
8 نویسنده دیدگاه
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
احد

مرسی خیلی مفید بود، فقط اینکه پیش بینی تون در مورد مس چی هست؟ و ایا ویروس کرونا تاثیری تو بازار ایران گذاشته؟

فرزانه تیموری

از اونجائیکه مبدا این ویروس در چین هست، بیشترین آسیب رو هم به صنعت این کشور زده و قیمت ها در چین به شدت افت کرده اما در ایران چون در حال حاضر عوامل زیادی بازار داخلی رو ملتهب و رو به بالا کرده است، کرونا تاثیری بر قیمتهای داخلی فولاد ایران نگذاشته…
در مورد پیش بینی قیمت مس هم بزودی لینکش رو همینجا کامنت میزاریم.

احمد

سلام.
در صورتی که تقاضی زیاد شود ایا قیمتها پایین میاد؟؟؟

فرزانه تیموری

در صورت ثابت بودن سایر شرایط، رابطه بین تقاضا و قیمت معکوس هست. در شرایطی که قیمت‌ها افزایشی هست، تقاضا کم می‌شود و در شرایطی که قیمت‌ها کم می‌شود، تقاضا زیاد می‌شود، پس در اصل این قیمت است که بر روی عرضه و تقاضا اثر میگذارد.
اما در شرایطی مثل بورس که قیمت نهایی بر اساس حجم تقاضا تعیین میشود، تقاضای بالاتر به معنای رقابت بیشتر خریداران و افزایش بیشتر قیمت هست.

پویان

باسلام،ضمن تشکر.لطفا خیلی شفاف پیشبینی خودتون رو ازقیمت میلگرد درفروردین۹۹ بفرمایید؟

فرزانه تیموری

سلام، با درنظر گرفتن اینکه اقتصاد و سیاست تاثیری زیادی بر روی هم دارند و در پیش بینی ها تنها میشود به اقتصاد تکیه کرد، ریسک هر گونه تحلیل را باید بپذیرید اما با این حال تحلیل های تخصصی را بعنوان نشان دهنده یک مسیر حتما و همواره بخوانید.
در بروز ترین تحلیل میتونیم بگیم که، میلگرد در بلند مدت از سقف مثلث خارج شده پس در بلندمدت یعنی در سال ۹۹ هم قابلیت رشد تا قاعده مثلث یعنی ۷۶۰۰ تومان را دارد اما در این راه با نوساناتی هم، همراه است. اما دقت کنید که زمان آن بستگی به مسیری است که طی میکند و هنوز مشخص نیست..اما در فروردین ماه و بنا به روانشناسی بازار، بدلیل نیمه تعطیل بودن این ماه، ثبات نسبت به اخرین قیمتهای اسفندماه پیش بینی میشود.

مسعود

سلام
امکان ارسال نمودار تا امروز را دارید یا جایی که بشه نمودار قیمت میلگرد را پیدا کرد؟ ممنونم

فرزانه تیموری

سلام، تحلیل و نمودارها امروز بروز میشوند، بنابراین میتونید بعد از بروزرسانی تحلیل و نمودارها را مجددا مطالعه نمایید

یوسف محمودی

مردم ایران به گران شدن آهن رو میبرم ولی با نظری که دارم در فصل بهار و تابستان معتدل خواهد شد روند حدودا چهار سال اخیر این بوده

فرزانه تیموری

اگر درگیر رکود شویم قطعا در تابستان قیمت ها تعدیل خواهد شد، اما اگر دچار تورم جدیدی شویم، که رسیدن به نرخ تورم ۴۱ % پیش بینی شده است، برعکس آن اتفاق می افتد، با اینحال باید دید در شرایط طبیعی و نرمال بازار، فصل پرتقاضای هرکالایی چه زمانیست…مثلا میلگرد و تیرآهن در بهار و تابستان پرتقاضا هستند و ورق رنگی و روغنی در نیمه دوم سال پرتقاضاتر از نیمه اول سال است.

امیررضا شهبازی

با توجه به انتظار حکومت برای انتخابات آمریکا می توان انتظار یک کاهش (البته در برخی بازار ها و در برخی دیگر به علت کمبود کالا باز هم نرخ افزایشی خواهیم داشت .)را در اردیبهشت و خرداد ماه داشت ولی بعد از آن با توجه شروع بحث انتخابات به تدریج در آمریکا ، بازار ایران هم عکس العمل خود را به صورت مستقیم نشان می دهد .الگوی سال آینده را نمی توان با سال های پیش مقایسه کرد .چون حتی نیازهای فصلی بازار ایران هم تحت تاثیر تورم بسیار شدید و قدرت خرید مردم قرار گرفته است .

فرزانه تیموری

ایران اگر در شرایط نرمالی به سر ببرد میتوان گفت که از قیمت های فولاد در آمریکا و به طور کلی در کشورهای دیگر تاثیر میپذیرد، اما در حال حجاضر میتونیم بگیم قیمت های جهانی بجز ترمزی برای سبقت نکرفتن از آن در روند قیمت های داخلی بی تاثیر است. که بازهم تاکید میکنیم مربوط به همین زمان است و قبلا تحت تاثیر قیمتهای جهانی بودیم. و اما در مورد سال های قبل هم درست میفرمایید شرایط امسال با سال قبل متفاوت است و قطعا نمودارها فقط جهت سیگنال استفاده میشوند و رفتار یکسان نخواهد بود

Mahdiar

این نمودار و اعداد و ارقامی که برای قیمت میلگرد اعلام فرمودید که تا دیماه ۹۸ هست چیزی در رابطه با سال اعداد و ارقام سال ۹۹ گفته نشده که

فرزانه تیموری

سلام، بله قاعدتا نمودارها باید نمودارهای قیمتی تا لحظه تحلیل باشند و سپس بر اساس آنها تحلیل صورت گیرد، به متن دقت کنید، در مورد سال جدید پیش بینی قیمت گفته شده است

مسعود

سلام ضمن تشکر من دوتا سوال داشتم
اول: امکانش هست نمودار میلگرد را تا امروز ارسال کنید؟
دوم: درصورت نیاز به میلگرد پیشنهاد شما خرید هست یا صبر ؟
ممنون

فرزانه تیموری

سلام بله امروز نمودارها و بخشی از تحلیل بروز میشود که میتوانید بعد از بروزرسانی نمودار را تا امروز مشاهده کنید، طبق گفته های وزیر صمت، شرایط بازار به سمت کنترل و شکستن حباب پیش خواهد رفت. امیدواریم عملی شود، در این صورت اگر خریدتان برای اینور سال هست میتوانید کمی صبر کنید. اما شرایط برای سال جدید در تحلیل جدید بیان شده است و به تحلیل مراجعه کنید

جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه
سبد خرید
سبد خرید محصول حذف شد. بازگرداندن
نام کالا
واحد
مقدار
قیمت واحد
  برآورد قیمت کل : 0 ریال
  ادامه خرید
  مشخصات ثبت کننده
  ثبت سفارش با نام کاربری
  ثبت سفارش به عنوان کاربر مهمان
  عملیات موفق
  کد پیگیری: مشاوران ما با ارائه بهترین پیشنهادات. با شما تماس خواهند گرفت
  کاربر گرامی
  آیا تمایل دارید، با همین شماره موبایل عضو آهن آنلاین شوید و از مزایای آن استفاده کنید؟
  بله حتما فعلا نه
  اشتراک گذاری