آهن آنلاین

سخنرانی بهراد منتظری در ششمین همایش استیل پرایس

سخنرانی بهراد منتظری در ششمین همایش استیل پرایس

یکشنبه، ۲۱ مهرماه، همایش استیل پرایس با حضور بزرگان صنعت فولاد ایران، در هتل استقلال برگزار شد. در این همایش که خداد غریب پور و سعید زرندی از معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز حضور داشتند، مدیران بزرگترین شرکت‌های فولادی کشور به سخنرانی پرداختند.

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، بهرام سبحانی، رییس انجمن فولاد ایران، صادق جاهد خطیبی، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان و بهراد منتظری نجف آبادی از مهم‌ترین سخنران‌های ششمین همایش استیل پرایس بودند.

 

نمایی از همایش استیل پرایس در هتل استقلال

 

اما متفاوت‌ترین سخنرانی این همایش، آخرین سخنرانی بود. زمانی که بهراد منتظری بر روی سن رفت، اسلایدی پر از آمار و ارقام به حضار ارائه داد و صحبت از شفافیت در زنجیره توزیع فولاد کرد.

بهراد منتظری ارائه‌اش را با شکایتی که اخیرا از آهن آنلاین به پلیس فتا شده بود آغاز کرد. وی بیان کرد که پلیس فتا به وی اعلام کرده، دلیل شکایت شفافیت آهن آنلاین است.

وی در ادامه بیان کرد، که آهن آنلاین را با سه صندلی از پامنار آغاز کرد و در ابتدا شروع به رصد بازار کرده‌اند. آنجا متوجه شده‌اند فعالان بازار، لیست قیمت را در اختیار غریبه‌ها قرار نمی‌دهند. در کنار این مورد وجود واسطه‌های متفاوت باعث افزایش قیمت و دست به دست شدن کالا می‌شود.

در این میان واسطه‌هایی به نام واسطه‌های انبارکن به وجود می‌آیند که دلیل اصلی آن نیاز فوری و متنوع مصرف کننده به کالا و نحوه عرضه تولیدکننده است که به صورت سلف، سبد و مدت دار است.

واسطه انبارکن، در دوره‌های تورم و رکورد موجود در بازار، می‌تواند قیمت کالاها را تعیین کند و از این روند، عدد فوق العاده زیادی به جیب می‌زنند.

اختلاف قیمت کارخانه و قیمت واسطه در کالایی مثل ورق، در برهه‌ای از دوره تورم، به ۲۸۰۰ تومان می‌رسد.

 

آهن آنلاینی‌ها در همایش استیل پرایس در هتل استقلال

 

منتظری در بخش دیگری از صحبت‌هایش به بازی این واسطه‌ها با بانک در دوران رکورد اشاره کرد و بیان کرد: این واسطه‌ها با ارائه چک و سفته مدیران و سند یک ملک بنجل یا کارخانه تعطیل شده و چند فتوکپی شناسنامه از هیات مدیره از بانک ضمانت نامه می‌گیرند و واسطه که قصد بازگرداندن پول بانک را ندارد، اقدام به خرید کالا از تولیدکننده و فروش همان کالا، کمتر از قیمت کارخانه در بازار می‌کند. تولیدکننده هم در نگاه اول پول خود را از بانک می‌گیرد، در قدم بعدی مجبور می‌شود قیمت کالای خود را پله پله پایین بیاورد و در بلند مدت ضرر می‌کند.

منتظری نجف آبادی بیان کرد که آهن آنلاین با شفافیتی که به وجود آورده، توانسته واسطه‌های خرد بازار آهن را حذف کند، حال با همکاری تولیدکننده‌ها می‌تواند، واسطه انبارکن را هم حذف کند.

در پایان مدیرعامل آهن آنلاین، اشاره کرد شفافیت هزینه دارد و شکایتی که در پلیس فتا از آهن آنلاین شد توسط یک نوردکار، تنها به این دلیل که چرا قیمت‌ آن‌ها را در سایت گذاشته‌ایم، انجام شد. فیلم کامل این سخنرانی را می‌توانید در این قسمت مشاهده کنید.

 

ویدئوی کامل سخنرانی بهراد منتظری، مدیرعامل آهن آنلاین

 

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر