آخرین تحلیل‌ها
بررسی فرایند تولید پروفیل

فرایند تولید پروفیل

آخرین بروزرسانی: سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ 0

فرایند تولید پروفیل به دو روش مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می‌شود. پروفیل از جمله مقاطع فولادی که در ساختمان سازی کاربرد بیشتری دارد که در انواع و اشکال مختلفی در بازار موجود است و مورد استفاده قرار می‌گیرد. قوطی‌ها اسکلت بندی بسیاری از سازه‌ها مانند در و پنجره را تشکیل می‌دهند به همین خاطر قیمت پروفیل تاثیر زیادی بر هزینه تمام شده برخی از سازه‌ها دارد. 

 

فرایند تولید پروفیل یا همان قوطی به 2 صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می‌شود.

 

فرآیند تولید پروفیل چگونه است؟

ماده اولیه برای تولید پروفیل، ورق تولید شده توسط کارخانه‌های فولاد است. این مواد در گذشته توسط واردات از کشورهای آسیای میانه تأمین می‌شد ما در حال حاضر کارخانه‌های فولاد مبارکه، گیلان و اهواز توان تولید این ورق‌ها را دارند.  

ورق به کار رفته در فرایند تولید پروفیل باید دارای خصوصیات مکانیکی خاصی باشد که طور مثال ورق ST37 استانداردهای کافی برای تولید پروفیل را دارا است. البته در نظر داشته باشید ورق‌ها به صورت کلاف در بازار عرضه می‌شوند و در ابتدای فرایند تولید پروفیل باید از دستگاه‌های برش نیمه اتوماتیک و اتوماتیک برای آماده کردن آن‌ها استفاده کرد.

در ادامه روش تولید مستقیم و غیر مستقیم پروفیل را شرح خواهیم داد و مزاریا و معایب هر کدام را برای شما توضیح می‌دهیم.

فرایند تولید مستقیم پروفیل

در روش تولید مستقیم پروفیل ابتدا با خم کردن ورق شکل زوایای مورد نظر برای پروفیل را ایجاد می‌کنند و سپس با کمک جوش‌های فرکانسی دو به دو، لبه‌های ورق را به یکدیگر جوش می‌دهند تا مقطع مورد نظر شکل بگیرد. سپس آن را با کمک اره اتوماتیک محصول برش داده می‌شود و به مرحله بسته‌بندی ارسال خواهد شد. از جمله مزایای روش مستقیم می‌توان به کیفیت بالا، دقیق بودن ابعاد و ثابت بودن خط جوش اشاره کرد و در مقابل می‌توان از معایبی مانند متفاوت بودن قطر پروفیل تولیدی در قسمت‌های مختلف و نیاز به دقت بالا نام برد.

 

برای مشاهده نمودار قیمت پروفیل در چند هفته اخیر به این لینک مراجعه نمایید.

 

فراید تولید غیرمستقیم پروفیل

در روش تولید غیرمستقیم پروفیل ابتدا لوله تولید می‌شود و سپس لوله‌ها را با سه روش شکل‌دهی مرکزی، لبه‌ای و شعاع به قوطی تبدیل می‌کنند. با عوض کردن قالب‌ها می‌توان انواع مختلفی از پروفیل‌ها را تولید کرد. از جمله معایب این روش در مقایسه با روش مستقیم اندازه اضلاع، خط جوش و انحنای سطحی است که از دقت پایین‌تری برخوردار هستند.

تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
  مشترک شدن  
اطلاع از
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه
×
ورود / ثبت‌نام
شماره موبایل خود را وارد کنید.

مثال: 09123456789

رمز عبور خود را وارد کنید.

فراموشی رمز عبور

کد تایید را وارد کنید.
پیامک کد تایید به ارسال شد.
ارسال مجدد کد تایید