آهن آنلاین

تاتا استیل در راه تولید فولاد سبز

تاتا استیل در راه تولید فولاد سبز
سرتیترها

تاتا استیل، یکی از بزرگترین شرکت‌های فولادسازی در هند، اعلام کرد که آزمایش اولین تزریق گاز هیدروژن به این مقدار بزرگ در کوره بلند یک کارخانه بزرگ را در روز دوشنبه آغاز کرده است.

این آزمایش جزء طرح تاتا استیل برای کاهش مصرف کک و کاهش انتشار دی اکسید کربن است و در آن حجم بی‌سابقه‌ای از گاز هیدروژن به طور مداوم در کوره بلند تزریق می‌شود و انتظار می‌رود برای چند روز ادامه یابد. این آزمایش شامل تزریق گاز هیدروژن با استفاده از 40 درصد از سیستم تزریق کوره بلند در کارخانه جمشدپور است.

تاتا استیل در توییتر اعلام کرد که در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمایش، استفاده از گاز هیدروژن پتانسیل کاهش نرخ کک تا 10 درصد را دارد که به معنای کاهش حدود 7 تا 10 درصدی از انتشار CO2 به ازای هر تن فولاد خام تولید شده است.

این شرکت هندی افزود: "این تلاش، که با چشم‌انداز TataSteel برای تبدیل شدن به NetZero تا سال 2045 همسو می‌شود، بخشی از پیگیری بزرگ‌تر تبدیل شدن به رهبر صنعت در پایداری است."

فولادسازی یکی از صنایعی است که کاهش انتشار و استفاده از سوخت‌های فسیلی در آن به سختی انجام می‌شود، زیرا تولید فولاد نمی‌تواند از منابع انرژی تجدیدپذیر مانند برق بادی و خورشیدی بهره‌برداری کند.

بازیگران صنعت قول داده‌اند که تلاش می‌کنند انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را کاهش دهند و به دنبال جایگزین‌هایی برای آنها هستند.

به عنوان نمونه، شرکت H2 Green Steel که در سوئد فعالیت می‌کند، در سال 2020 با هدف افزایش کربن‌زدایی صنعت فولاد با استفاده از هیدروژن سبز تأسیس شد. وارگاس، موسس و بزرگترین سهامدار این شرکت، همچنین یکی از بنیانگذاران شرکت باتری‌سازی سوئدی Northvolt است.

این شرکت در حال حاضر در حال ساخت اولین کارخانه فولاد سبز خود در شمال سوئد است که پیش‌بینی می‌شود تا سال 2030 پنج میلیون تن فولاد سبز با استفاده از انرژی پاک تولید کند. این تولید فولاد سبز در بودن از طریق یکی از بزرگترین نیروگاه‌های هیدروژن سبز جهان که با برق تجدیدپذیر تأمین می‌شود، صورت می‌گیرد. برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر