آهن آنلاین

قیمت پایه محصولات فولادی را به نرخ ارز وصل نکنیم/ استراتژی منطقی برای تعیین قیمت‌گذاری محصولات فولادی

قیمت پایه محصولات فولادی را به نرخ ارز وصل نکنیم/ استراتژی منطقی برای تعیین قیمت‌گذاری محصولات فولادی
سرتیترها

به گزارش می‌متالز، طهمورث جوانبخت با تأکید بر ضرورت تبعیت زنجیره فولاد از یک استراتژی منطقی برای قیمت‌گذاری محصولات فولادی در بازار داخلی، اظهارداشت: برای تعیین قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی، زنجیره فولاد باید برنامه‌ریزی منطقی بر اساس عرضه و تقاضا داشته باشد. همچنین افزود قیمت آهن در نوسان است.

وی افزود: وصل کردن قیمت‌ها به ارز اشتباه است و باید روشی اتخاذ شود که نوسانات ارزی بر روی بازار فولاد تأثیرگذاری نکند.

مدیرعامل فولاد خراسان بیان کرد: به دلیل عدم تولید قابل قبول فولاد و آهن در تمام کشورها، آنها به عنوان کالای جهانی شناخته می‌شوند و به همین دلیل قیمت آنها تحت تأثیر عوامل داخلی و خارجی قرار می‌گیرد؛ از جمله نرخ ارز.

جوانبخت تأکید کرد: افزایش قیمت ارز می‌تواند منجر به افزایش قیمت فولاد شود، اما همچنین خرید مواد اولیه نیز با افزایش هزینه‌ها همراه خواهد بود. این موضوع می‌تواند منجر به افزایش تورم در کشور شود و به هیچ صنعتی سود نخواهد برد.

به عقیده این فعال صنعت فولاد، با استفاده از روش‌های دیگر برای مدیریت تأثیر نوسانات ارزی، می‌توان بازار را بهبود بخشید و از وابستگی به قیمت ارز پایه خارجی جلوگیری کرد.

مدیرعامل فولاد خراسان در پایان اظهار کرد: تعیین قیمت در مرحله تولید با توجه به مرحله قبل، می‌تواند قیمت پایه را مشخص کند، اما این کار نیاز به کارشناسی و بررسی بیشتری دارد.

 

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر