آهن آنلاین

چراغ سبز آهن‌‌‌اسفنجی به ارزانی فولاد

چراغ سبز آهن‌‌‌اسفنجی به ارزانی فولاد
سرتیترها

افت پیوسته قیمت آهن اسفنجی با قیمت 9000 تومان در بازار کالای صنعتی ادامه داشت. این محصول در هفته آخر فروردین با افت قیمت در کانال قیمتی قرار گرفت و با نرخ کمتری نسبت به قیمت فروش سال گذشته معامله شد. در این شرایط، با توجه به وابستگی قیمت های محصولات فولادی به نرخ آهن اسفنجی، انتظار می رود قیمت میلگردها و محصولات فولادی نیز کاهش یابد. به گزارش "اقتصاد ایران"، آهن اسفنجی در هفته آخر فروردین با نرخ کاهش یافته معامله شد که احتمال کاهش قیمت میلگرد و محصولات فولادی در روزهای آینده را تشدید می کند.

واحدهای بازسازی کشور در آخرین هفته فروردین بیش از 125،000 تن آهن اسفنجی را با قیمت پایه 9،660 تومان در بورس کالای صنعتی ایران ارائه دادند. مصرف کنندگان نیز بیش از 313،500 تن از این محصول را درخواست کرده بودند، اما تقاضا بیشتر از عرضه بود که باعث شد رقابت قابل توجهی برای کسب حصص از تامینات پدید آید. در نتیجه، در روز شنبه، ۲۶ فروردین، ۱۲۲،۰۰۰ تن آهن اسفنجی با میانگین قیمت 9،940 تومان بر کیلوگرم فروخته شد. در میان درخواست کنندگان، نرخ رقابت 8.2 درصد بود، اما در پایان، میانگین قیمت فروش این محصول در این هفته حدود 8.3 درصد ارزانتر از قیمت فروش هفته گذشته بود.

از آنجایی که قیمت فلز اسفنجی با یک قیمت پایه ۹۰۰۰ تومان در بازار کالای صنعتی ادامه داشت، کاهش مداومی را تجربه کرد. این محصول در هفته‌ی آخر فروردین نرخ قیمتی را تجربه کرد که با نرخ فروش آن در سال گذشته مقایسه شود، به قیمت پایین‌تری تجارت شد. در این شرایط، با توجه به وابستگی قیمت‌های بلوک‌های فولادی و محصولات فولادی به نرخ فلز اسفنجی، منتظر کاهش قیمت بلوک‌های فولادی و محصولات فولادی در روزهای آینده هستیم.

به گزارش "اقتصاد ایران"، فلز اسفنجی با قیمت کاهش یافته‌ای در هفته‌ی آخر فروردین معامله شد، این موضوع احتمال کاهش قیمت در بازار بلوک‌های فولادی و محصولات فولادی را در روزهای آینده بیشتر کرده است.

در هفته‌ی گذشته در بورس کالای صنعتی ایران، واحدهای تولید فلز اسفنجی بیش از ۱۲۵ هزار تن فلز اسفنجی را با قیمت پایه‌ای ۹۶۶۰ تومان پیشنهاد دادند. مصرف کنندگان نیز بیش از ۳۱۳ هزار و ۵۰۰ تن از این محصول را ثبت کردند، اما تقاضا بر عرضه پیشی گرفت و باعث شد تا در بین متقاضیان به دنبال کسب بخشی از تامین‌کنندگان، رقابت نرخ قیمتی چشمگیری بوجود آید. در نتیجه، در روز شنبه، ۲۶ فروردین، ۱۲۲ هزار تن فلز اسفنجی با میانگین قیمت ۹۹۴۰ تومان برای هر کیلوگرم فروش رفت. برای مشاهده قیمت آهن آلات مختلف به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر