آهن آنلاین

قیمت میلگرد در مسیر کاهشی/ ریزش دلار میلگرد را ارزان کرد؟

قیمت میلگرد در مسیر کاهشی/ ریزش دلار میلگرد را ارزان کرد؟
سرتیترها

قیمت میلگرد در پی کاهش دما و پایان محدودیت‌های گازرسانی به کارخانه‌های فولاد در اواسط ماه جاری کاهش یافته است. میلگردهای آجدار ذوب آهن اصفهان در هفته گذشته 28 هزار تومان قیمت داشت اما اکنون در سایزهای 14 تا 28 بین 25 تا 26 هزار تومان است که میلگرد سایز 12 همچنان 28500 تومان است. در حالی که میلگرد آجدار ساخت کارخانه های دیگر به طور کلی حدود 26 هزار تومان قیمت دارد، برخی از شرکت ها مانند کویر کاشان و درپاد تبریز همچنان میلگرد آجدار خود را 31 هزار تومان قیمت گذاری کرده اند و قیمت های خود را کاهش نداده اند. قیمت میلگرد ساده از هفته گذشته تغییری نکرده و بر اساس کارخانه تولید کننده بین 28 تا 31 هزار تومان متغیر است.
به گفته محمد آزاد، رئیس سابق اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران، کاهش قیمت میلگرد در هفته گذشته به دلیل کاهش قیمت دلار بوده است. وی توضیح می دهد که از آنجایی که پایه های قیمتی در تابلوی بورس کالا بر اساس نرخ های جهانی تعیین می شود، زمانی که ارزش دلار کاهش می یابد، طبیعتاً قیمت میلگرد نیز به دنبال دارد. علاوه بر این، اگر ارزش دلار به کاهش ادامه یابد، هزینه میلگرد می تواند حتی بیشتر کاهش یابد.

 

میلگرد به صورت بندیلی در تصویر نمایش داده شده است.


آزاد خاطرنشان می کند: در حالی که ممکن است در ماه های آینده تقاضا برای میلگرد افزایش یابد، اما با توجه به مازاد محصولات فولادی و وارداتی نبودن میلگرد، افزایش قابل توجهی در قیمت های داخلی وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، از آنجایی که 55 تا 58 درصد میلگردهای تولید داخل صادر می شود، بعید است که تقاضای داخلی تأثیر قابل توجهی بر قیمت داخلی داشته باشد.
بر اساس آمار انجمن فولادسازان ایران، کل میلگرد مصرفی کشور در سال جاری تولید داخل بوده است، زیرا در 10 ماهه امسال تنها 43 هزار تن میلگرد وارد کشور شده و 2 میلیون و 328 هزار تن نیز صادر شده است. با توجه به این اطلاعات، قیمت میلگرد در کوتاه مدت احتمالاً تحت تأثیر نوسانات ارزش دلار قرار خواهد گرفت.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر