آهن آنلاین

جدول وزن میلگرد اصفهان

جدول وزن میلگرد اصفهان

یکی از برندهای معروف بازار فولاد، برند ذوب آهن اصفهان است که انواع مقاطع از جمله میلگرد، نبشی، ناودانی و ... را با قیمت مناسبی به بازار عرضه می­‌کند. این محصولات عموما با روش نوردی گرم تولید می‌­شوند؛ به‌همین‌دلیل از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار هستند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی­‌های این محصول و جدول وزن آن، با ما همراه باشید.

محاسبه وزن میلگرد ذوب آهن اصفهان

وزن دقیق میلگرد فولادی ذوب آهن اصفهان، با استفاده از یک فرمول ثابت و جهانی محاسبه می­‌شود. لازم‌به‌ذکر است که طول هر شاخه از این مقاطع 12 متر بوده و شما می‌­توانید وزن هر کدام را باتوجه به سایز و قطری که دارند، محاسبه کنید.

 

فرمول محاسبه وزن میلگرد، با جزئیات پارامترها نشان داده شده است.

وزن میلگرد 14، 16، 18 اصفهان

میلگرد اصفهان، دارای انواع مختلفی است که هرکدام در سایز و اندازه­‌های مختلفی تولید می‌­شوند. از محبوب‌ترین سایزهای این محصول می­توان به سایز 14، 16 و 18 اشاره کرد. قیمت میلگرد اصفهان در بازار ایران ثابت نیست و برخی اوقات دچار نوسان می‌­شود. با استفاده از جدول زیر، می‌­توانید وزن دقیق مقاطع را تعیین کنید و نهایتا از نرخ آن مطلع شوید.

 

جدول وزن میلگرد ذوب آهن اصفهان در تصویر نشان داده شده است.

 

وزن، عامل موثر بر قیمت میلگرد ذوب آهن

قیمت میلگرد ذوب آهن، به عوامل مختلفی ازجمله: سیاست­های داخلی و خارجی کشور، تغییرات نرخ دلار، موجودی بازار، میزان تقاضاو‌عرضه کالا، قیمت جهانی آهن و بازار بورس بستگی دارد. یکی از عوامل موثر بر نرخ این محصول، وزن آن است. طبیعتا هرچه سایز مقطع بیشتر باشد، وزن آن نیز بیشتر است؛ بنابراین مواد اولیه بیشتری استفاده کرده و درنتیجه گران­تر هم خواهد بود.

سخن پایانی

وزن میلگردهای سایز 14، 16 و 18 در بازار آهن ایران، تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی است که با کمک جدول وزن میلگرد می‌توان این مشخصه محصول را به راحتی محاسبه کرد. از مهم­ترین عوامل تاثیرگذار روی نرخ این محصولات، می­توان به وزن آن اشاره کرد. یعنی هرچه وزن کالا بیشتر باشد، با قیمت بیشتری هم به فروش می­رسد. به‌علاوه سنگین بودن محصولات روی هزینه حمل‌و‌نقل کالا هم اثر گذاشته و درنتیجه باز هم باعث افزایش هزینه تمام‌شده خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. کارشناسان ما با ارائه اطلاعات دقیق در مورد مقاطع فولادی، به شما کمک خواهند کرد.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر