آهن آنلاین

افزایش ۷۶ درصدی سود در توسعه معادن و فلزات تجلی

افزایش ۷۶ درصدی سود در توسعه معادن و فلزات تجلی
سرتیترها

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات، در 6 ماه ابتدای امسال رشد 76 درصدی در سود عملیاتی و فروش خود تجربه نمود. این شرکت در کنار عملکرد بسیار خوب شرکت در شناسایی سود فروش سرمایه گذاری ها سود عملیاتی شرکت به میزان ۴۸۸ درصد افزایش داشته باشد که نشان می دهد امسال سال بسیار خوبی از نظر سود سازی برای این شرکت خواهد بود.

طی یک هفته اخیر سهام تجلی با استقبال خوبی از سوی بازار سرمایه همراه شد و با رشد بیش از ۱۵ درصدی قیمت از محدوده ۱۲۰ تومان تا بالاتر از ۱۴۰ تومان پیشرفت تجلی سهام شرکت های ارزنده را در پستهای خود دارد که بررسی آنها نویدبخش رشد سودآوری در این شرکت و موثر بر رشد قیمت آهن است.

مرتضی علی اکبری مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گفتگویی در خصوص ویژگی‌های این شرکت ابراز داشت تجلی درحالی دارای پرسهای بورسی و ارزش حدود ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده که با رشد اخیر بازار این پرس و با رشد ارزش بازار همراه شده است.

 

میلگرد تولیدی ابرکوه به تصویر کشیده شده است.

 

او تاکید کرد از نکات مهم در تجلی افتتاح برخی طرح‌های توسعه و سرمایه گذاری های شرکت بوده که با به ثمر نشستن این طرح و سود سازی و ارزش ان ای وی تجلی به طرز چشمگیری افزایش داشته است.

برای مثال تجلی مالکیت ۴۸ درصدی سهام فولاد سرمد ابرکوه را در اختیار دارد که طی صورت های مالی ۶ ماهه این فولاد سازبه سود خالص ۲۸۱ میلیاردی رسیده که ۷۶ درصد بیش از دوره مشابه سال قبل بوده که البته بر قیمت میلگرد ابرکوه نیز اثرگذاری داشته و رسیدن به سود ۵۵۱ تا ۶۰۰ میلیاردی نیز برای این فولاد ساز محتمل است که حدود نیمی از این سود متعلق به تجلی است.

او در پایان تصریح کرد تجلی تنها با شناسایی بخش کوچک از سود سرمایه گذاری های خود در ۶ ماه توانست رشد ۷۱۹ درصدی را در این بخش شاهد باشد و در کنار عملکرد بسیار خوب شرکت در شناسایی سود فروش سرمایه گذاری ها سود عملیاتی شرکت به میزان ۴۸۸ درصد افزایش داشته باشد که نشان می دهد امسال سال بسیار خوبی از نظر سود سازی برای این شرکت خواهد بود و با همت و تلاش همه کارکنان و هم فکری آن‌ها می‌تواند مسیر رو به رشدی در پیش بگیرد.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر