آهن آنلاین

عبور از مرز ۳۶۷ هزار تن تولید شمش آلومینیوم در ۷ ماهه امسال

عبور از مرز ۳۶۷ هزار تن تولید شمش آلومینیوم در ۷ ماهه امسال
سرتیترها

ایمیدرو با ارائه آماری از میزان تولید آلومینیوم داخلی، رشد چشم‌گیری در این مقدار نسبت به سال گذشته اعلام کرد. طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان آلومینیوم تولیدی چهار شرکت تولیدکننده داخلی آلومینیوم از ابتدای فروردین تا پایان مهر، از ۳۶۰ هزار تن فراتر رفته است.

این چهار شرکت در مجموع ۳۶۷ هزار و ۲۷۴ تن شمش آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به ۳۰۳ هزار و ۸۲۹ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ درصد رشد داشته است و قیمت آلومینیوم و محصولات تولیدی‌اش در داخل کشور را دچار تغییراتی خواهد نمود.

از این میزان به ترتیب، شرکت‌های سالکو ۱۵۷ هزار و ۳۱۱ تن، ایرالکو ۱۰۲ هزار و ۴۴۱ تن، المهدی ۸۶ هزار و ۳۳۰ تن و آلومینای ایران ۲۱ هزار و ۱۹۲ تن تولید شمش آلومینیوم در مجموع هفت ماهه سال جاری تولید کرده‌اند. همچنین تولید پودر آلومینا توسط شرکت آلومینای ایران نیز در هفت ماهه ۱۴۰۱، یک درصد معادل ۱۳۷۹ تن بیشتر شده و از ۱۳۶ هزار و ۶۴۰ تن به ۱۳۸ هزار و ۱۹ تن رسیده است.

 

ورق آلومینیوم در تصویر نمایش داده شده است.
ورق آلومینیوم در تصویر نمایش داده شده است.

 

افت ۷۱ درصدی تولید بوکسیت

گفتنی است که علیرغم افزایش تولید شمش آلومینیوم و پودر آلومینا در مدت مذکور سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید بوکسیت (ماده اولیه تولید پودر آلومینا) در شرکت آلومینای ایران با ۷۱ درصد کاهش مواجه شده و به ۳۲۳ هزار و ۷۹ تن رسیده است و قائدتا یکی از دلایل افت و خیرهای قیمت ورق آلومینیوم و سایر محصولات مشابه‌اش، همین نوسانات تولید بوده است. این در حالیست که در مجموع هفت ماهه سال گذشته حدود ۵۵۴ هزار و ۵۱ تن بوکسیت تولید شده بود گه نسبت به امسال عدد بیشتری است.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر