آهن آنلاین

رشد میانگین ۱۵ درصدی تولید در صنعت فولاد

رشد میانگین ۱۵ درصدی تولید در صنعت فولاد
سرتیترها

تولید فولادی‌ها در 7 ماه اول امسال، نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. طبق آمار، در هفت ماهه امسال، روند افزایش تولید فولادی‌ها طی ماه‌های اخیر تا مهر ماه هم ادامه پیدا کرد و در نهایت تولید صعودی ۱۲ تا ۱۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده و بدین ترتیب میانگین ۱۵ درصد افزایش تولید را ثبت کرده است.

طبق  آمار از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، تولید آهن اسفنجی بیشترین افزایش تولید را معادل ۱۹ درصد داشته‌ و در مقابل کمترین میزان افزایش را مجموع مقاطع تخت فولادی آن‌هم به میزان ۱۲ درصد به خود اختصاص داده‌ است که اثرگذاری بر قیمت آهن، در هر یک از این مقاطع، بسته به این درصد متفاوت بوده است.

در مجموع طی این مدت مقاطع تخت فولادی تولید شده معادل پنج میلیون و ۳۱۴ هزار تن ثبت شده که نسبت به چهار میلیون و ۷۷۴ هزار تن تولیدی طی نیمه نخست ۱۴۰۰، رشد ۱۲ درصدی داشته است.

پس از آن ۱۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تن محصولات فولادی و ۱۸ میلیون و ۲۶۸ هزار تن شمش فولاد تولید شده که به‌ ترتیب تولید محصولات فولادی ۱۵ درصد و تولید شمش فولاد، ۱۶ درصد بیشتر از میزان تولید آن‌ها در هفت ماهه ابتدایی ۱۴۰۰ است. در مجموع هفت ماه نخست سال گذشته به ترتیب ۱۱ میلیون و ۲۹ هزار تن محصولات فولادی و ۱۵ میلیون و ۷۶۹ هزار تن فولاد میانی (شمش فولاد) به تولید رسیده بود.

 

مقاطع فولادی مختلف در تصویر نشان داده شده است.

 

تولید مجموع مقاطع طویل فولادی نیز با افزایش ۱۷ درصدی تولید از شش میلیون و ۲۸۵ هزار تن در مدت هفت ماهه ابتدایی سال گذشته، به هفت میلیون و ۳۵۶ هزار تن در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

در نهایت نیز تولید آهن اسفنجی با بیشترین میزان افزایش تولید از ۱۷ میلیون و ۳۷۸ هزار تن طی مجموع هفت ماه نخست ۱۴۰۰ به ۲۰ میلیون و ۷۳۷ هزار تن در هفت ماهه ۱۴۰۱ رسیده است که نشان از رشد ۱۹ درصدی تولید این محصول معدنی/ فولادی دارد و قیمت شمش آهن را نیز دچار تغییراتی کرده است.

همانطور که پیش از این نیز اعلام شده است، مدیریت توزیع و محدودیت برق صنایع طی تابستان سال جاری موجب شد تا همچون تابستان سال گذشته، قطعی برق صنایع بزرگ همچون فولادی‌ها و سیمانی‌ها بر روند تولید تاثیرگذار نباشد و خللی از این حیث ایجاد نکند که به خاطر مدیریت بحران خوب این صنایع بوده است.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر