آهن آنلاین

هدف‌ گذاری تولید ۶ میلیون تن محصولات فولادی تا ۱۴۰۴

هدف‌ گذاری تولید ۶ میلیون تن محصولات فولادی تا ۱۴۰۴
سرتیترها

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اعلام کرد که در نظر  دارد تولیدات محصولات فولادی این شرکت را تا سال 1404 به 6 میلیون تن برساند.

 امین ابراهیمی در دیدار با مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، گفت: 

شرکت فولاد خوزستان با گستردگی هلدینگ خود از شرق تا جنوب ایران، هفته گذشته با حضور رئیس جمهور و وزیر صمت به عنوان صادرکننده نمونه کشور معرفی شد و این شرکت در نظر دارد ظرفیت تولید محصولات فولادی خود را تا سال ۱۴۰۴ به ۶ میلیون تن برساند.

وی افزود: شرکت فولاد خوزستان در صنعت جایگاه خاصی دارد زیرا ملاک تعیین قیمت تمامی زنجیره فولاد، بر اساس قیمت‌های عرضه فولاد خوزستان در بورس کالا است. ضمن اینکه محصول باکیفیت فولاد خوزستان در بازارهای مختلف داخلی و خارجی، مشتریان خاص خود را دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد: با نزدیک بودن این شرکت به بندر امام خمینی (ره)، اتفاق‌های خوبی در حوزه صادرات فولاد می‌توان رقم زد.

ابراهیمی با تقدیر از زحمات و همکاری مستمر سازمان بنادر و دریانوردی استان خوزستان، اظهار داشت: به واسطه‌ حمایت‌های انجام شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی استان خوزستان، اتفاق‌های خوب صادراتی برای فولاد خوزستان رقم خورد و این مجموعه در سال ۱۴۰۱ به عنوان صادرکننده نمونه ملی انتخاب شد. 

وی تصریح کرد: برای تسهیل در امر واردات تجهیزات و توسعه صادرات محصولات فولادی، مشارکت تمامی سازمان‌های استان به خصوص سازمان بنادر و دریانوردی مورد نیاز است.

بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان نیز در این دیدار مطرح کرد:

 سازمان بنادر و دریانوردی استان، آمادگی کمک‌رسانی برای صادرات محصولات فولاد خوزستان در رقابت جهانی را دارد.

وی چشم‌انداز توسعه منطقه ویژه بندر امام خمینی (ره) را ۲۰ ساله عنوان کرد و گفت: تکمیل این پروژه باعث می‌شود تا سهم ایران در تجارت دریایی افزایش چشمگیری پیدا کند که این امر بر قیمت آهن تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت.

آقایی اذعان کرد: صادرات محصولات شرکت فولاد خوزستان بستگی به بازار خرید و فروش دارد. ظرفیت اسکله بندر امام خمینی (ره) در واردات کالاهای اساسی، نزدیک به ۸۰ درصد است. سازمان بنادر و دریانوردی به دنبال درآمد بندری و اجاره نیست و سعی بر آن دارد که به شرکت فولاد خوزستان یاری رساند تا در رقابت جهانی موفق عمل کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: این سازمان، آماده تسهیل در مسئله صادرات محصولات فولادی است.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر