آهن آنلاین

ساخت و ساز، تولید فولاد چین را افزایش داد

ساخت و ساز، تولید فولاد چین را افزایش داد
سرتیترها

کشور چین با وجود 9 ماه کاهش تولید فولاد، طی ماه سپتامبر 2022 میلادی به دلیل اینکه پیش‌بینی می‌شد، بخش ساخت و ساز رشد داشته باشد، افزایش یافت.

به نقل از وب سایت CNA ( شبکه خبری آسیا) افزایش تولید کارخانه های ذوب چین به دلیل پیش بینی رشد فعالیت های ساخت و ساز منجر به تولید 86 میلیون و 950هزار تن فولاد در این کشور طی سپتامبر2022 میلادی شد. این رقم، رشد 17.6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و همچنین افزایش 3.67 درصدی نسبت به تولید این محصول طی آگوست 2022 میلادی(83 میلیون و 870هزار تن) را نشان می دهد.

مرکز ملی آمار چین میانگین تولید روزانه فولاد این کشور طی سپتامبر سال جاری را 2میلیون و 900هزار تن اعلام کرد. این در حالی است که میانگین تولید روزانه این محصول در آگوست سال جاری میلادی 2 میلیون و 710 هزار تن به ثبت رسیده است. قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی در کشور نیز، تحت تاثیر این تغییرات قیمت جهانی قرار می‌گیرند.

 

تولید فولاد در چین برای ساخت مسکن، افزایش یافت.

 

فولادسازان چین طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی به دلیل افزایش قیمت سنگ آهن، تولید در برخی کوره های خود را متوقف کردند. این درحالی است که میزان تقاضای داخلی این محصول نیز به دلیل مشکلات موجود در بخش مسکن شاهد روندی کاهشی بود.

اگرچه طی ماه های سپتامبر و اکتبر که فصل اوج ساخت و ساز در چین به شمار می رود، بسیاری از کارخانه ها تولید خود را از سر گرفتند. اما مجموع تولید فولاد چین طی 9 ماهه نخست سال جاری 780 میلیون و 830 هزار تن اعلام شد که افت 3/4 درصدی را نسبت به سال گذشته‌اش تجربه کرده است.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر