آهن آنلاین

ثبت بالاترین میزان صادرات ماهانه فولاد در شهریورماه

ثبت بالاترین میزان صادرات ماهانه فولاد در شهریورماه
سرتیترها

ایران در سال جاری تا کنون، بیشترین صادرات فولاد را به عراق و پس از آن به 55 کشور دیگر داشته است.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: ایران در نیمه نخست سال جاری به ۵۶ کشور صادرات فولاد داشته است که بیش از یک‌پنجم این صادرات به عراق بوده است.

امیر صباغ افزود:

 علاوه بر عراق که سهمی ۲۱.۷ درصدی از صادرات فولاد و محصولات فولادی ایران را به خود اختصاص داده، اندونزی با ۱۵.۳ درصد، چین با ۱۵.۱ درصد، تایلند ۹.۴ درصد، عمان ۸.۱ درصد، امارات ۷.۸ درصد، ترکیه ۴.۶ درصد و غنا ۲.۹ درصد، دیگر مقاصد صادراتی تولیدکنندگان بزرگ فولاد کشور بوده است.

این مقام مسئول ایمیدرو خاطرنشان‌کرد:  صادرات فولاد ایران برای دومین ماه متوالی صعودی بوده و به ۷۶۷ هزار تن در شهریورماه رسیده که بالاترین سطح ۲ سال اخیر است.

وی ادامه‌داد:

با این وجود، بازار جهانی فولاد از نظر قیمتی زیر فشار روسیه و افت تقاضای چین قرار داشته و احتمال دارد دولت برقراری مجدد معافیت مالیات صادراتی فولاد را که در قانون بودجه ۱۴۰۱ محدود شده، در قالب مصوبه سران یا یک لایحه ویژه، مجدد برقرار کند.

 

صادرات ورق فولادی نشان داده شده است.

 

شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی ایران موفق به صادرات پنج میلیارد و ۶۲۹‌میلیون دلاری انواع محصولات این بخش از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه شدند. قیمت آهن صادراتی به همه این کشورها، روند متغیری با توجه به قیمت جهانی آهن داشته است.

در این مدت بیشترین میزان صادرات مربوط به زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط با بیش از ۲ میلیارد و ۵۸۷ میلیون دلار بوده است که ۴۵.۹ صادرات محصولات این بخش را به خود اختصاص داده است.

به طور کلی صادرات آهن در 2 ماه اخیر از ایران به کشورهای دیگر، صعودی بوده است.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر