آهن آنلاین

رشد ۲۶ درصدی تحویل محصولات فولاد مبارکه در بازار داخل

رشد ۲۶ درصدی تحویل محصولات فولاد مبارکه در بازار داخل
سرتیترها

میزان تحویل انواع محصولات فولادی در شرکت فولاد مبارکه در بازار داخل 26 درصد نسبت به بازه مشابه در سال قبل، رشد داشته است.

آمارهای ثبت‌شده در فولاد مبارکه از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه سال 1401 نشان می‌دهد رکوردشکنی‌ها، افزایش تولید و رشد فزاینده بهره‌وری نیروی انسانی و تجهیزات به ثمر رسیده است.

 معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه با بیان مطلب فوق گفت: 

این شرکت در شش‌ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ حدود 3 میلیون و 750 هزار تن انواع محصولات فولادی تخت را به بازار داخل تحویل داده و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته مقدار 2 میلیون و 978 هزار تن محصولات تولیدی شرکت به بازار داخل تحویل شده بود. این مهم بر قیمت ورق سیاه و سایر محصولات فولادی در بازار آهن، تاثیرگذار بوده است.

طهمورث جوانبخت با اشاره به اهمیت ارزش تحویل این میزان محصول اظهار کرد: افزایش عرضه محصول وقتی بیشتر می‌شود که مشاهده می‌کنیم فولاد مبارکه توانسته است طی ۶ ماه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل درمجموع رشد ۲۰ درصدی را در ارزش محصولات تحویلی رقم بزند که این مهم ناشی از عرضه بیشتر محصولات نهایی و با ارزش‌افزوده بالاتر به بازار بوده است.

 

تولیدات فولاد مبارکه را نمایش می دهد.

 

وی در ادامه از حمایت شرکت فولاد مبارکه از صنایع پایین‌دستی و تأمین حداکثری نیاز مشتریان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در کاهش واردات محصولات فولادی تخت و جلوگیری از خروج ارز از کشور یادکرد.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: این دستاورد همچنین با عرضه تمامی محصولات شرکت در بورس کالا با مکانیسم شفاف عرضه و تقاضا محقق گردیده است که به‌موازات آن عرضه‌های اختصاصی برای دو گروه استراتژیک خودروسازی و لوازم‌خانگی باهدف تأمین حداکثری نیاز آن‌ها انجام‌شده است.

جوانبخت در بخش دیگری از سخنان خود از تحویل ۱۰۸ میلیون تن انواع محصولات فولاد مبارکه به بازار از ابتدای بهره‌برداری شرکت تاکنون خبر داد و گفت:

 با تحویل این میزان محصول در صنعت زیربنایی فولاد کشور به نقش مهم و بی‌بدیل فولاد مبارکه بیش‌ازپیش پی می‌بریم.

وی در خاتمه سخنان خود تصریح کرد: عملکرد شش‌ماهه گروه فولاد مبارکه با عرضه‌های مکفی که نتیجه آن تعادل نسبی بازار بوده در جلوگیری از التهاب بازار نیز نقش قابل‌ملاحظه‌ای داشته است و اینکه این موفقیت‌ها به تامین بودجه شرکت در نیمه دوم سال کمک کرده است. با بررسی اینکه چرا آهن گران شد متوجه می شویم که موانع و مشکلاتی که در سر راه کارخانه های فولادی برای تولید وجود داشته، می تواند یکی از دلایل این عامل باشد.

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر