آخرین تحلیل‌ها
از بندیل میلگرد چه چیزهایی می‌دانید؟

از بندیل میلگرد چه چیزهایی می‌دانید؟

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 30 آبان 14000

قبل از خواندن این مطلب بهتر است بگوییم، نام اصلی بسته‌بندی میلگرد، باندیل میلگرد است که به اشتباه در میان عموم با نام بندیل میلگرد جا افتاده است.

بندیل میلگرد چیست؟ برای پاسخ به این سؤال باید بگوییم هر محصولی که در کارخانه تولید می‌شود برای حمل‌ونقل تا رسیدن به دست مصرف‌کننده به بسته‌بندی نیاز دارد. بندیل میلگرد هم بسته‌بندی میلگردهای تولیدشده در کارخانه‌های ذوب‌آهن و صنایع فولاد است.
بندیل صفحه‌ای فلزی یا پلاستیکی است که عرض نسبتاً کم و طول زیادی دارد و به دور شاخه‌های میلگرد پیچیده می‌شود. بستن بندیل میلگرد اگرچه ساده به نظر می‌رسد اما دارای ملاحظاتی است. این ملاحظات بیشتر مربوط به رعایت تعداد شاخه و وزنی است که یک تعداد بندیل مشخص می‌توانند، تحمل کنند. اگر بسته‌بندی به‌صورت استاندارد انجام نشود، ممکن است در فرآیند حمل‌ونقل تسمه بندیل باز شده و خسارات جانی و مالی فراوانی به دنبال داشته باشد. به‌علاوه، رعایت ضوابط قانونی بندیل میلگرد نیز در خریدوفروش آن ضروری است.
در این مقاله ضمن آشنایی با کارکرد اصلی بندیل، به توضیح مزایای این روش بسته‌بندی خواهیم پرداخت. همچنین، ضوابط بندیل میلگرد را نیز مرور کرده و توضیح می‌دهیم که بسته‌بندی بندیل میلگرد چه نقشی در شناسایی و تجارت آن بازی می‌کند. در بخش بعدی نیز به شرایط انبارداری بندیل میلگرد می‌پردازیم. در بخش‌های پایانی تولیدکنندگان برتر میلگرد در کشور را معرفی کرده و عوامل مؤثر بر قیمت هر بندیل میلگرد را شرح می‌دهیم.
اگر به دنبال سؤالاتی مانند تعداد شاخه در هر بندیل میلگرد یا وزن هر بندیل هستید، این مقاله به سؤالات شما پاسخ خواهد داد.

 

بندیل میلگرد یا بسته بندی میلگرد چیست
نمایی از بندیل میلگرد و نحوه بسته بندی میلگرد

 

کارکرد اصلی بندیل میلگرد چیست؟

برای بسته‌بندی انواع لوله‌های نازک و میلگرد با قطرهای متفاوت از بندیل استفاده می‌شود. همان‌طور که گفته شد بندیل یک ورق نازک و باریک از فولاد یا پلاستیک است. این ورق درواقع، کم‌هزینه‌ترین و آسان‌ترین روش بسته‌بندی میلگرد است که اتفاقاً امنیت بالایی هم دارد.
بندیل میلگرد کار حمل‌ونقل، وزن‌کشی و شناسایی مشخصات شرکت سازنده میلگرد را آسان می‌کند. یکی دیگر از مزایای بندیل این است که مانع از آسیب‌دیدگی میلگردها در طول فرآیند حمل‌ونقل یا نگهداری در انبار می‌شود. این روش همچنین، امنیت میلگردها را در برابر سرقت بالا می‌برد. در صورت باز بودن میلگردها، سارقین آهن راحت‌تر می‌توانند، تعدادی از شاخه‌ها را به سرقت ببرند.

 

نحوه بسته‌بندی میلگرد

بسته‌بندی میلگرد به دو روش کلاف و شاخه یا همان بندیل انجام می‌شود. برای انتخاب روش بسته‌بندی باید دقت داشت که نوع فولاد بکار رفته شده برای ساخت میلگرد از چه نوعی و ضخامت هر شاخه میلگرد، چقدر است.
درست است که میلگردها همگی از جنس فولاد هستند اما ازآنجاکه فولاد انواعی دارد، میلگرد نیز خود دارای شاخه‌های مختلفی است. بر این اساس میلگرد را به سه دسته زیر تقسیم می‌کنند.

• میلگرد با فولاد نرم
• میلگرد با فولاد نیمه سخت
• میلگرد با فولاد سخت

از روش بسته‌بندی کلاف برای میلگردهای ساخته‌شده از فولاد سخت یا نیمه‌سختی استفاده می‌شود که قطر آن‌ها کمتر از 12 میلی‌متر باشد. به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که بسته‌بندی میلگردهای نرم و نیمه سخت با قطر بیش از 12 میلی‌متر و میلگردهای فولاد سخت، با استفاده از بندیل انجام می‌شود.
دلیل این موضوع هم ساده است. درروش کلاف، میلگردها باید تا نزدیک به نود درجه خم شوند. انجام چنین کاری برای فولاد سخت یا با قطر بالا ممکن نیست یا حداقل باعث آسیب دیدن آن می‌شود. البته، برای اطمینان بیشتر می‌توان از بندیل برای بسته‌بندی همه انواع میلگرد حتی نازک‌ترین آن‌ها استفاده کرد. به‌این‌ترتیب، می‌توان گفت که بندیل میلگرد ایمن‌ترین روش برای بسته‌بندی بیشتر میلگردهاست.

 

 

دستگاه بندیل میلگرد

بستن تسمه به دور شاخه‌های میلگرد، عملیاتی مکانیکی است که توسط دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود. در این عملیات ابتدا تعداد شاخه‌ها توسط سیستم‌های الکترونیکی و کامپیوتری مشخص و به دستگاه داده می‌شود. سپس شاخه‌ها جدا شده و توسط دستگاه، ابتدا انتهایشان باهم تراز می‌شود. در مرحله بعد هم دستگاهی دیگر دسته میلگرد را بلند کرد و بندیل فولادی را به دور آن محکم می‌کند.

 

نکات مهم در بسته‌بندی بندیل میلگرد

برای بسته‌بندی شاخه‌های میلگرد به این روش، اولین نکته این است که طول همه شاخه‌ها باید با یکدیگر برابر باشد. این موضوع اهمیت بالایی در وزن‌کشی و همچنین ایمنی حمل‌ونقل دارد.
نکته دیگر این است که ضوابط هر تولیدکننده برای وزن و تعداد شاخه‌های موجود در هر بندیل میلگرد، متفاوت است. این موارد می‌تواند، شامل تعداد تسمه‌های بندیل، ابعاد و ضخامت آن‌ها، تعداد رشته‌های تسمه‌ها، رنگ پلاک‌های نصب‌شده روی بندیل، نوع چیدمان و غیره باشد.

 

ضوابط لازم در بسته‌بندی بندیل میلگرد

برای فروش هر بندیل میلگرد لازم است که از سوی سازنده آن مشخصات میلگرد روی پلاک‌هایی درج‌شده و روی بندیل میلگرد نصب شود. به درج مجموعه این مشخصات، ضوابط بسته‌بندی بندیل میلگرد می‌گویند. نحوه درج این اطلاعات برای همه کارخانه‌ها ثابت است و باید بر روی دو پلاک به‌صورت کاملاً خوانا حک شود. این موارد عبارت‌اند از:

• شماره بسته
• طول بسته
• نوع میلگرد
• نمره میلگرد (قطر اسمی آن)
• تاریخ تولید
• کارگاه نورد
• وزن کل بندیل
• شماره ذوب یا بهر
• نشانه تأییدیه کنترل کیفیت
• نام و برند کارخانه تولیدکننده
• علامت استاندارد ملی ایران

علاوه بر موارد بالا لازم است که نشان تجاری، نوع آج میلگرد و روش تولید آن نیز به‌صورت یک‌درمیان، بر روی میلگردهای هر بندیل حک شده باشد.

 

در هنگام تحویل گرفتن میلگرد به چه نکاتی باید توجه داشت؟

اگر از کارخانه‌ای، بندیل میلگرد سفارش داده‌اید، علاوه بر بررسی اطلاعات مندرج در بخش قبل که باید روی دو عدد پلاک حکاکی شده باشد، نیاز است که بررسی‌های دقیق‌تری نیز انجام دهید. این بررسی شامل دریافت گواهی‌نامه فنی از تولیدکننده است. البته این کار برای بارهای بیش از 25 تن مرسوم است اما می‌توانید قبل از سفارش از تولیدکننده بخواهید که در هنگام تحویل بار، این گواهی‌نامه را به شما نشان دهد.

گواهی‌نامه فنی شامل موارد زیر است:

• نام و آدرس کارخانه تولیدکننده
• تاریخ تولید و صدور بار
• علائم تجاری
• مشخصات آلیاژی میلگرد مانند درصد کربن
• رنگ انتخاب‌شده برای مقاطع
• علائم فنی مختص سایزهای مختلف آج میلگرد

وزن هر بندیل میلگرد چقدر است؟

وزن هر بندیل میلگرد بستگی مستقیم به عوامل زیر دارد
• تعداد شاخه‌ها
• وزن هر شاخه
• قطر هر شاخه
• ظرفیت بسته‌بندی دستگاه‌های تولیدکننده

نکته‌ای که در مورد وزن هر بندیل وجود دارد، این است که وزن هر نوع میلگرد در یک کارخانه تولیدی، باید همواره ثابت باشد. به‌این‌ترتیب، می‌توان از وزن کلی بندیل و تقسیم آن به وزن هر شاخه که بر روی آن حک شده به تعداد شاخه‌های موجود در هر بندیل دست‌یافت.
از طرف دیگر، وزن تمامی بندیل‌های تولیدشده توسط یک تولیدکننده، بدون توجه به وزن هر شاخه یا قطر آن ثابت است. به‌طور مثال، وزن هر بندیل میلگرد محصول کارخانه ذوب‌آهن اصفهان، 4.7 تن است. این عدد ثابت، کار محاسبه تعداد شاخه در هر بندیل را ساده می‌کند.
به‌طور مثال، طبق استانداردهای اعلام‌شده از سوی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان، وزن هر شاخه میلگرد 12 این کارخانه 10.5 کیلوگرم است. حال ازآنجایی‌که وزن هر بندیل میلگرد 4.7 تن است با تقسیم این عدد بر عدد 10.5 می‌توان نتیجه گرفت که در هر بندیل از این میلگرد، 447 عدد میلگرد 12 وجود دارد.

در اینجا به سبب شهرت محصولات شرکت ذوب‌آهن، تعداد میلگرد در برخی از بندیل‌های این تولیدکننده را می‌آوریم.

• بندیل میلگرد هشت میلی‌متری با وزن پنج کیلوگرم: 940 شاخه
• بندیل میلگرد 16 میلی‌متری با وزن 20 کیلوگرم: 235 شاخه
• بندیل میلگرد 14 میلی‌متری با وزن 15 کیلوگرم: 313 شاخه

البته تولیدکننده‌های دیگر اوزان متفاوتی را برای بندیل میلگرد در نظر می‌گیرند. مثلاً، شرکت بافق یزد، بندیل های خود را با وزن بین دو الی دو ونیم تن ارائه می‌کند. وزن بندیل فولاد قزوین و نیشابور دو تن و کاشان نیز چهار تن است. همچنین، وزن هر میلگرد با قطر مشخص هم پیرو یک استاندارد جهانی است که می‌تواند در بازه محدودی نوسان کند. رعایت این استاندارد باعث می‌شود که مصرف‌کننده از کیفیت و تناسب فلزات به‌کاررفته در آلیاژ میلگرد، اطمینان داشته باشد.
 


 

شرایط نگهداری و انبارداری میلگرد

به‌عنوان سفارش‌دهنده و مصرف‌کننده بندیل میلگرد باید با نحوه نگهداری صحیح آن آشنا باشید. در غیر این صورت میلگردها آسیب خواهند دید و سرمایه‌تان به هدر خواهد رفت.
بندیل میلگرد، پس از تحویل، باید در انباری تمیز و بدون نشت مواد شیمیایی و رطوبت نگهداری شود. رطوبت پس از مدتی، باعث زنگ‌زدگی میلگردها خواهد شد. برای جلوگیری از این اتفاق باید از قرار دادن میلگردها روی زمین اجتناب کرد و تا جای ممکن، آن‌ها را روی سطحی با ارتفاع قابل‌دسترس قرار داد. همچنین درصورتی‌که پوششی هم برای روی میلگردها در نظر بگیرید، خیالتان راحت‌تر است. این پوشش می‌تواند از برزنت یا پلاستیک باشد.
درصورتی‌که میلگرد دچار زنگ‌زدگی شود، چسبندگی آن به بتن کم ‌شده که باعث کاهش مقاومت کلی ساختمان می‌شود. زنگ‌زدگی میلگرد همچنین، باعث افزایش خوردگی تدریجی آن در سازه ساختمانی می‌شود، بنابراین هدف از نگهداری صحیح بندیل میلگرد، نه‌تنها جلوگیری از خسارات مالی بلکه کمک به ایمنی ساختمان‌ها و جلوگیری از خسارات جانی به افراد است.
در حمل بندیل میلگرد باید مواظب بود که میلگردها، کمترین خم‌شدگی را متحمل شوند. برای این منظور، کارخانه تولیدکننده باید از تعداد تسمه‌های استاندارد، برای بستن بندیل استفاده کند. همچنین در هنگام حمل‌ونقل و بارگیری هم باید از تعداد کارگران کافی استفاده شود که هم سلامتی کارگران حفظ شود و هم بندیل میلگرد خم نشود.
در طول حمل، بارگیری و قرار دادن بندیل میلگرد در انبار باید مواظب بود که میلگردها زخمی نشوند و یا به آن‌ها ضربه وارد نشود. در صورت افتادن بندیل میلگرد روی زمین، به علت وزن بالای آن ممکن است، میلگردهای میان بندیل دچار شکستگی شوند. این شکستگی‌ها تنها در زمان باز کردن بندیل خود را نشان می‌دهند.

 

 

شرایط نگهداری و انبارداری میلگرد
نمایی از بندیل میلگرد

 

اهمیت نظم و انسجام در انبارداری بندیل میلگرد

انبار کارخانه‌های صنعتی جای پر رفت‌وآمدی است و انواع مصالح دیگر نیز در آنجا نگهداری می‌شوند. با توجه به این موضوع بهتر است، اقدامات زیر را برای نظم بهتر انبار و عدم آسیب‌دیدگی میلگردها و دیگر مصالح انجام دهید.

1- حتی‌الامکان، فاصله بین بندیل‌های میلگرد را با دیگر مصالح حفظ کنید تا از افتادن و ضربه خوردن به آن‌ها جلوگیری شود.
2- بندیل‌های هر کارخانه تولیدی را جدا از دیگر بندیل‌ها نگهداری کنید. به‌این‌ترتیب از ارسال اشتباه آن‌ها به پروژه‌ها جلوگیری کرده و در هنگام فاکتور کردن و تحویل از مشخصات هریک مطمئن خواهید بود. این کار همچنین کمک می‌کند که در صورت کشف ایراد در بندیل بتوانید، به‌راحتی سازنده را تشخیص داده و جهت استرداد بندیل میلگرد موردنظر، اقدام نمایید.
3- پس‌ازآنکه بندیل‌ها را بر اساس برند تولیدی آن‌ها دسته‌بندی کردید، باید آن‌ها را بر اساس قطرشان نیز جداسازی کنید. مثلاً در قسمت بندیل‌های میلگرد کارخانه ذوب‌آهن باید، پارتیشن‌های کوچک‌تری درست کنید و بندیل‌های 12، 14، 16 و غیره را دسته‌بندی کنید. این کار در تشخیص سریع و ارسال درست بار به محل پروژه مؤثر است. در صورت ارسال بندیل میلگرد با قطر اشتباه، هزینه‌های گزافی برای رفت‌وآمد و دستمزد کارگران متحمل خواهید شد.
4- برای هر قسمت، تابلویی کوچک تهیه کنید و مشخصات بندیل میلگرد بصورت خوانا روی آن بنویسید. این کار در وقت کارگران انبار و مدیریت موجودی انبار، مؤثر است.
5- روی سطوحی که بندیل میلگرد را قرار داده‌اید، محافظ‌هایی برای جلوگیری از حرکت آن‌ها و آسیب رسیدن به کارگران قرار دهید.

 

تولیدکنندگان بندیل میلگرد در ایران

خوشبختانه، کشور ما درزمینه صنایع فولاد بسیار قدرتمند است و تولیدکنندگان ایرانی با استانداردهای روز دنیا، اقدام به تولید بندیل میلگرد می‌کنند. محصولات این کارخانه‌ها به بسیاری از کشورهای همسایه و اروپا نیز صادر می‌شود. در اینجا با برخی از آن‌ها آشنا می‌شویم.

ذوب‌آهن اصفهان

این شرکت، اولین تولیدکننده میلگرد در کشور است که بیش از پنجاه سال از فعالیتش می‌گذرد. ذوب‌آهن در حال حاضر دو نوع میلگرد ساده و آجدار را روانه بازار می‌کند. بندیل‌های میلگرد تولیدشده توسط این کارخانه از قطر هشت تا 36 میلی‌متر را در برمی‌گیرند.

مجتمع فولاد خراسان

محصولات این مجتمع، به دلیل نزدیکی آن به شهر نیشابور، در بازار بانام میلگرد نیشابور شناخته می‌شوند. میلگرد نیشابور شامل سه دسته ساده، آجدار مارپیچ و آجدار جناقی است.

مجتمع فولاد آذربایجان میانه

این مجتمع بزرگ‌ترین تولیدکننده میلگرد در ایران است. هر بندیل میلگرد این تولیدکننده، دارای استاندارد INQA بوده و شامل میلگردهای ساده 14 تا 50 میلی‌متری و آج‌دار از هشت تا 32 میلی‌متری است.

مجتمع فولاد بافق یزد

این مجتمع یکی از جوان‌ترین تولیدکنندگان میلگرد در کشور است که حدود شش سال از فعالیتش می‌گذرد. هر بندیل میلگرد این تولیدکننده شامل میلگردهای هشت تا 16 میلی‌متری است که عمدتاً در گرید A3 تولید می‌شوند.

 

قیمت بندیل میلگرد

مسلماً هرچه وزن، تعداد شاخه و قطر میلگرد بالاتر باشد، قیمت هر بندیل میلگرد نیز بالاتر خواهد بود. بااین‌حال، قیمت هر بندیل میلگرد به عوامل متعددی بستگی دارد. اصلی‌ترین این عوامل، وضعیت کلی بازار و عرضه و تقاضا برای میلگرد است. هرچه تقاضا برای میلگرد بیشتر باشد، قیمت هر بندیل میلگرد هم بیشتر خواهد شد.
همچنین قیمت یک بندیل میلگرد با قطر و گرید مشخص می‌تواند بر قیمت دیگر انواع میلگرد نیز تأثیر بگذارد.
عامل تأثیرگذار دیگر در قیمت هر بندیل میلگرد، برند و کارخانه تولیدکننده آن است. هرچه کیفیت و استانداردهای تولیدکننده بالاتر باشد، قیمت بندیل میلگرد آن برند نیز در بازار بیشتر است.
عواملی مانند حمل‌ونقل، قیمت حامل‌های انرژی، قیمت ارز، قوانین حاکم بر واردات و صادرات نیز به‌صورت مقطعی یا دائمی بر قیمت میلگرد و بندیل آن اثرگذار هستند.

 

بندیل میلگرد در یک نگاه

بندیل میلگرد درواقع یک پکیج بسته‌بندی‌شده از میلگرد است که تعداد مشخصی میلگرد را در خود جای داده است. روش بسته‌بندی بندیل میلگرد به این صورت است که تسمه‌هایی از جنس فولاد یا پلاستیک را به دور دسته میلگردها می‌پیچند. البته، روش دیگری هم برای بسته‌بندی میلگرد وجود دارد که به آن روش کلاف می‌گویند. از روش کلاف فقط برای میلگردهای با گرید نرم و در ضخامت‌های زیر 12 میلی‌متر استفاده می‌شود.
بسته‌بندی به روش بندیل، مزایای متعددی ازجمله مقرون‌به‌صرفگی، عدم آسیب به میلگردها و حمل‌ونقل نسبتاً آسان دارد. کار بستن تسمه به دور میلگردها درروش بندیل میلگرد، به‌صورت مکانیکی انجام می‌شود.
مسئله مهم در بندیل میلگرد، وزن و تعداد شاخه در هر بندیل است. این مشخصه در هر کارخانه، استاندارد متفاوتی دارد. کارخانه موظف است، به استاندارد خود متعهد بماند و آن را در قالب اطلاعات مندرج روی بندیل میلگرد خود یا گواهی‌نامه‌های فنی به مصرف‌کننده اعلام نماید.
اطلاعات مندرج روی پلاک‌های حکاکی شده توسط هر تولیدکننده، منحصربه‌فرد است. این اطلاعات شامل مشخصات میلگرد، استانداردها و مشخصات هویتی تولیدکننده است.
علاوه بر موارد فوق در این مقاله در خصوص نحوه صحیح بارگیری و انبارداری بندیل میلگرد نیز صحبت کردیم. به‌طورکلی، می‌توان گفت که در این فرآیند سلامتی کارگران، سلامتی بندیل میلگرد و نظم و انسجام انبار اهمیت ویژه‌ای دارند.
در انتهای مقاله نیز به چند برند برتر تولیدکننده بندیل میلگرد در کشورمان نگاه کوتاهی داشتیم. همچنین، عوامل مؤثر بر قیمت بندیل میلگرد را نیز به‌طور خلاصه مرور کردیم.

تاریخ انتشار: شنبه 29 آبان 1400
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه