آخرین تحلیل‌ها
نمودار تغییرات قیمت ورق سیاه در سال ۹۸ و ۹۹

نمودار تغییرات قیمت ورق سیاه در سال ۹۸ و ۹۹

آخرین بروزرسانی: پنج‌شنبه 16 بهمن 13990

ورق از مهم‌ترین محصولات فولادی است که انواع مختلفی دارد. برای تولید این ورق‌ها از تکنولوژی نورد به دو صورت گرم و سرد استفاده می‌شود؛ به طوری‌که محصول تولیدی در نورد گرم، ورق سیاه و در نورد سرد، ورق روغنی است. دلیل نام‌گذاری ورق سیاه بر روی محصول تولیدی نورد گرم، این است که رنگ آن مات می‌باشد. در زیر نمودار تغییرات قیمت ورق سیاه در سال ۹۸ و ۹۹ را برای دو برند فولاد مبارکه و اکسین اهواز فراهم آورده‌ایم.
ورق سیاه خود به دو نوع معمولی و صنعتی با استانداردهای به خصوصی تقسیم می‌شود. نوع معمولی در ساختمان‌سازی و نوع صنعتی نیز در ساخت سازه‌ها و پروژه‌های عظیم مانند سدسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی و غیره استفاده می‌شود. این محصول نیز مانند سایر تولیدات فولادی کاربردهای متنوع و فراوانی دارد اما لازم به ذکر است که در کنار تمامی مواردی که عنوان شد، از ورق سیاه به عنوان مواد خام برای تولید پروفیل‌های دیگر نیز استفاده می‌شود.

 

تاثیر نوسانات قیمت ورق سیاه در صنایع مختلف

تولید ورق سیاه نسبت به انواع دیگر ورق‌های فولادی مانند ورق روغنی، ارزان‌تر است؛ این موضوع دو دلیل دارد: اول اینکه فولاد تولید شده با نورد گرم کیفیت پایین‌تر و ضخامت کمتری نسبت به فولاد نورد سرد دارد و دوم اینکه فرآیند تولید ورق گرم ساده‌تر از ورق سرد می‌باشد. همچنین با توجه به تنوع گسترده در صنایع بزرگ، دارا بودن ویژگی‌های خاص و پرتقاضا بودن آن در بازار، قیمت ورق سیاه از اهمیت چشم‌گیری برخوردار است.

 

نمودارهای تغییرات قیمت ورق سیاه در برندهای متفاوت

در این صفحه نمودارهای مسیر تغییر قیمت ورق سیاه در سال ۹۹ را برای دو برند، در سایزهای مختلف فراهم آورده‌ایم. این نمودارها رفتار تغییرات قیمت این محصول را در حدود ۱۵ روز اخیر نمایش می‌دهد. از این نمودارها برای تخمین تقریبی هزینه‌های پروژه‌های خود استفاده کنید. البته قبلا از آن نمودار تغییرات قیمت نوع خاصی از ورق سیاه را از سال ۹۸ تا ۹۹ خواهید دید.

 

نمودار تغییرات قیمت ورق سیاه از سال 98 تا 99

 

 

ورق سیاه ۱۵ فولاد مبارکه ۱۵۰۰ رول کارخانه

 

[viewChart id="1942"]

 

ورق سیاه ۳ فولاد مبارکه ۱۵۰۰ رول ST37 کارخانه

 

[viewChart id="1916"]

 

ورق سیاه ۲ فولاد مبارکه رول ۱۲۵۰ کارخانه

 

[viewChart id="5259"]

 

ورق سیاه ۱۵ اکسین اهواز ۶۰۰۰*۲۰۰۰ فابریک کارخانه

 

[viewChart id="1796"]

 

ورق سیاه ۲۵ اکسین اهواز ۶۰۰۰*۲۰۰۰ فابریک کارخانه

 

[viewChart id="1818"]

تاریخ انتشار: شنبه 14 دی 1398
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه