آخرین تحلیل‌ها
آخرین بروزرسانی: پنج شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ 0

نمودار تغییرات قیمت ورق سیاه در سال ۹۸ و ۹۹

ورق از مهم‌ترین محصولات فولادی است که انواع مختلفی دارد. برای تولید این ورق‌ها از تکنولوژی نورد به دو صورت گرم و سرد استفاده می‌شود؛ به طوری‌که محصول تولیدی در نورد گرم، ورق سیاه و در نورد سرد، ورق روغنی است. دلیل نام‌گذاری ورق سیاه بر روی محصول تولیدی نورد گرم، این است که رنگ آن مات می‌باشد. در زیر نمودار تغییرات قیمت ورق سیاه در سال ۹۸ و ۹۹ را برای دو برند فولاد مبارکه و اکسین اهواز فراهم آورده‌ایم.
ورق سیاه خود به دو نوع معمولی و صنعتی با استانداردهای به خصوصی تقسیم می‌شود. نوع معمولی در ساختمان‌سازی و نوع صنعتی نیز در ساخت سازه‌ها و پروژه‌های عظیم مانند سدسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی و غیره استفاده می‌شود. این محصول نیز مانند سایر تولیدات فولادی کاربردهای متنوع و فراوانی دارد اما لازم به ذکر است که در کنار تمامی مواردی که عنوان شد، از ورق سیاه به عنوان مواد خام برای تولید پروفیل‌های دیگر نیز استفاده می‌شود.

 

تاثیر نوسانات قیمت ورق سیاه در صنایع مختلف

تولید ورق سیاه نسبت به انواع دیگر ورق‌های فولادی مانند ورق روغنی، ارزان‌تر است؛ این موضوع دو دلیل دارد: اول اینکه فولاد تولید شده با نورد گرم کیفیت پایین‌تر و ضخامت کمتری نسبت به فولاد نورد سرد دارد و دوم اینکه فرآیند تولید ورق گرم ساده‌تر از ورق سرد می‌باشد. همچنین با توجه به تنوع گسترده در صنایع بزرگ، دارا بودن ویژگی‌های خاص و پرتقاضا بودن آن در بازار، قیمت ورق سیاه از اهمیت چشم‌گیری برخوردار است.

 

نمودارهای تغییرات قیمت ورق سیاه در برندهای متفاوت

در این صفحه نمودارهای مسیر تغییر قیمت ورق سیاه در سال ۹۹ را برای دو برند، در سایزهای مختلف فراهم آورده‌ایم. این نمودارها رفتار تغییرات قیمت این محصول را در حدود ۱۵ روز اخیر نمایش می‌دهد. از این نمودارها برای تخمین تقریبی هزینه‌های پروژه‌های خود استفاده کنید. البته قبلا از آن نمودار تغییرات قیمت نوع خاصی از ورق سیاه را از سال ۹۸ تا ۹۹ خواهید دید.

 

نمودار تغییرات قیمت ورق سیاه از سال 98 تا 99

 

 

ورق سیاه ۱۵ فولاد مبارکه ۱۵۰۰ رول کارخانه

 

 

ورق سیاه ۳ فولاد مبارکه ۱۵۰۰ رول ST37 کارخانه

 

 

ورق سیاه ۲ فولاد مبارکه رول ۱۲۵۰ کارخانه

 

 

ورق سیاه ۱۵ اکسین اهواز ۶۰۰۰*۲۰۰۰ فابریک کارخانه

 

 

ورق سیاه ۲۵ اکسین اهواز ۶۰۰۰*۲۰۰۰ فابریک کارخانه

 

تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
  مشترک شدن  
اطلاع از
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه
×
ورود / ثبت‌نام
شماره موبایل خود را وارد کنید.

مثال: 09123456789

رمز عبور خود را وارد کنید.

فراموشی رمز عبور

کد تایید را وارد کنید.
پیامک کد تایید به ارسال شد.
ارسال مجدد کد تایید