آهن آنلاین

کاربرد لوله مانیسمان

جدول وزن لوله

کاربرد لوله مانیسمان نبست به لوله‌های دیگر محدودتر است اما استفاده از آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و وظایف مهمی را در سازه‌ها بر عهده دارند. این مقاطع فلزی،  انتقال مطمئن مواد گازی و سیال‌های با اهمیت را انجام می‌دهند. در بسیاری از موارد، ماده در حال انتقال، ارزش بالایی دارد و یا نشت آن بسیار خطر آفرین است؛ در این شرایط مقاومت و دوام لوله به فاکتوری بسیار ارزشمند در تصمیم‌گیری تبدیل می‌شود و کاربرد لوله مانیسمان در این حورزه‌ها ارزشمند خواهد بود.

با گذشت زمان، در انجام بسیاری از پروژه‌های صنعتی، قابلیت اطمینان بسیار ارزشمند به حساب می‌آید. لوله مانسمان به دلیل خصوصیات منحصر بفردی که دارد، به خوبی این نیاز در صنایع مهم را بر طرف کرده‌است و در مواردی به عنوان کانال اصلی انتقال استفاده می‌شود. این لوله بر خلاف انواع دیگر لوله‌ها، بدون درز و به صورت یک تکه ساخته می‌شود، در حالیکه دیگر لوله‌ها از طریق خم کردن و اتصال ۲ طرف ورق بوسیله جوش تولید می‌شوند و همین موضوع باعث کاهش مقاومت لوله در برابر فشار خواهد شد.

 

با گسترش صنایع مختلف، کاربرد لوله مانیسمان نیز در حال رشد است.

 

کاربرد لوله مانیسمان در صنایع مختلف

لوله مانسمان از مقاومت بالایی برخوردار است، اما باید در نظر داشته باشید قیمت لوله مانیسمان به دلیل روش تولید خاصی که دارد از دیگر لوله‌ها گرانتر خواهد بود؛ همین موضوع کاربرد لوله مانسمان را کمی محدودتر می‌کند. به دلیل هزینه بالا این لوله نسبت به دیگر لوله‌ها، استفاده از آن در همه جا اقتصادی نخواهد بود و طراحان از این لوله‌ها در پروژه‌هایی استفاده می‌کنند که رخ‌ دادن هر گونه مشکل در انتقال، موجب خسارات مالی و جانی سنگینی خواهد شد و همچنین هزینه نگهداری و تعمیرات لوله‌های دیگر بسیار زیاد خواهد بود. در حال حاضر به طور گسترده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی که هم از نظر اقتصادی ارزش بالایی دارند و هم در صورت خارج شدن از لوله‌های انتقال، به محیط زیست آسیب زیادی وارد می‌کنند و هم امکان رخ دادن فاجعه را بالا می‌برد.

 

دسته بندی ها:

دیدگاه شما

آخرین دیدگاه ها

مطالب اخیر