آهن آنلاین

راهنمای خرید شمش

خرید شمش نیاز به اطلاعاتی از قبیل ابعاد، آنالیز و به طور کلی ویژگی‌های محصول بعدی دارد و در کنار آن روش‌های حمل و نقل و قیمت روز شمش چه به صورت اینترنتی و چه به روش سنتی دارای نکات مهمی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. بدین منظور کارشناسان آهن آنلاین راهنمای خرید شمش را به منظور آشنایی شما از این محصول و پاسخگویی به سوالات متداول شما در این زمینه ارائه کرده‌اند.

اطلاع از ویژگی‌های محصول پیش از خرید

پیش از خرید، ابتدا باید نوع آلیاژ و ابعاد سطح مقطع شمش مصرفی را بررسی کنید و پس از تعیین این پارامترها، حال باید به نکاتی در مورد شمش توجه کنیم، به برخی از موارد در این قسمت اشاره می‌کنیم:

  • کارخانه‌های تولیدی در شهرهای مختلف قرار دارد و برای خرید حتما به این نکته توجه شود.
  • مهم‌ترین کارخانه‌های تولید کننده عبارتند از: اصفهان،تهران،کاشان ،مشهد، یزد ، قزوین و قم.
  • شمش در اندازه‌های ۶ و ۱۲ متری وجود دارد.
  • آنالیزهای ۳SP و ۵SP بر روی شمش موجود است.
  • تولید شمش به دو صورت دستی و هم بصورت CCM امکان پذیر است.

توجه به نکات بالا و همچنین مشورت با کارشناسان ما در مجموعه آهن آنلاین سبب می‌شود تا ضمن یک خرید مطمئن و راحت، رضایت و آسایش خاطر مشتریان گرامی فراهم گردد.

مراحل خرید شمش به صورت ذیل می‌باشد.

 

اطلاع از قیمت روز شمش

کارشناسان فروش یک محصول به منظور کسب رضایت مشتری قیمت استعلام شده از کارخانه‌های مختلف را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند تا با آگاهی نسبت به قیمت روز شمش و موجودی شمش مورد نیاز مشتری، در تصمیم گیری مطمئن به مشتریان کمک کنند.

پروسه قیمت گذاری شمش در ایران در حال حاضر بر اساس قیمت شمش حوزه CIS ضرب در دلار نیمایی تعیین می‌شود.

البته این فرمول قابل تغییر است و می‌توان گفت قیمت اعلام شده از سوی کارخانه با در نظر گرفتن اصلاحات لازم بر روی قیمت برآمده از فرمول و حول و حوش آن است.

از طرفی سطح عرضه و تقاضا در بازار آزاد و بورس نیز بر روی قیمت شمش موثر است. بنابراین برای اطلاع دقیق‌تر از قیمت شمش اعلامی از سوی کارخانه می‌توانید به سایت آهن آنلاین مراجعه کنید.

 

ثبت خرید و پیش فاکتور

پیش از انجام معامله شمش، پیش فاکتوری حاوی جزئیات خرید از کارشناسان تحویل بگیرید که این کار به منظور شفاف سازی و اطمینان مشتریان در پروسه خرید یک محصول به صورت اینترنتی و سنتی قرار دارد.

 

ویژگی های ظاهری شمش پس از تحویل

پس از تحویل بار از سوی خریدار به آدرس دقیقی که مشتریان ارائه می‌دهند، بایستی صحت نوع شمش درخواستی از لحاظ کیفیت، جنس و ابعاد بررسی شود.

یک نکته مهم برای مشتریان توجه به محصول بعدی تولید شده از شمش است. شمش بیلت برای تولید مقاطی مثل میلگرد مورد استفاده قرار می‌گیرد و شمش تختال یا همان اسلب ماده اولیه تولید ورق است.

 

سوالات متداول

 

۱- چه ابعادی از شمش موجود است؟

ابعاد ۱۰۰*۱۰۰- ۱۲۰*۱۲۰- ۱۲۵*۱۲۵ و ۱۵۰*۱۵۰ در طول‌های ۶ و ۱۲ متری موجود است و شما می‌توانید با مراجعه به سایت و مشاهده لیست قیمت شمش، علاوه بر طول شمش‌ها، کارخانه‌های مختلف آن را مشاهده کنید.

 

۲- چه فرقی بین شمش CCM و دستی وجود دارد؟

Continous Casting Machine یا ریخته‌گری پیوسته نام کامل روش CCM است که دقت ابعادی و کیفیت شمش CCM به دلیل یکنواختی و همگونی بهتر از شمش دستی است.

 

۳- هزینه بارگیری به عهده چه کسی است؟

هزینه بارگیری به عهده مشتری است ولی می توانیم بار را بصورت تحویلی نیز به مشتری تحویل دهیم.

 

۴- تفاوت شمش ۵SP و ۳SP در چیست؟

۵SP  و ۳SP  دو گرید مختلف از آلیاژ ST37  است. ۵SP میزان کربن بیشتری دارد. همچنین ۵SP دارای ۰٫۵-۰٫۸ منگنز است. البته هیچکدام قابلیت عملیات حرارتی ندارند.

 

۵- وزن هر شاخه ۶ متری شمش ۱۵۰*۱۵۰ چقدر است؟

برای محاسبه وزن به صفحه لیست قیمت شمش رفته و از فرمول محاسبه وزن شمش برای محاسبه وزن شاخه‌های مورد نظرتان استفاده کنید.

 

در این مقاله راهنمای خرید شمش بررسی شده سپس به سوالات متداول مطرح شده از سوی مشتریان پاسخ داده‌ایم.

 

 

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر