آخرین تحلیل‌ها
همه چیز در ارتباط با تیرآهن ۱۴ کرمانشاه

همه چیز در ارتباط با تیرآهن ۱۴ کرمانشاه

آخرین بروزرسانی: پنج‌شنبه 15 آبان 13990

تیرآهن ۱۴ کرمانشاه از محصولاتی است که همه روزه مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرد و از نیازهای اساسی در صنعت ساختمان‌سازی به شمار می‌آید. یکی از کارخانه‌های معتبر تولید صنایع فولادی، مجتمع جهان فولاد غرب است. در سال ۱۳۸۲، هدف موسسین این مجموعه کاهش واردات و ایجاد اشتغال بوده است. اولین فاز این مجموعه فولادی در سال ۱۳۸۷ به بهره‌برداری رسید. این مجتمع از مجهزترین سیستم‌های روز دنیا به منظور تولید محصولات فولادی مانند تیرآهن، نبشی و ناودانی استفاده می‌کند. در حال حاضر این کارخانه تولیدی ظرفیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار تن در سال دارد. این کارخانه برند خود را بر روی تمامی محصولات حک می‌کند که نشان‌دهنده اصالت کالای تولیدی توسط این مجموعه است.

در این مقاله به بررسی فرآیند کنترل کیفیت، واحدهای تولیدی و محصولات تولیدی مجتمع فولاد غرب خواهیم پرداخت.

 

کارخانه فولاد غرب | تیرآهن 14 کرمانشاه آرم حک شده کارخانه فولاد غرب بر روی محصولات فولادی

فرایند کنترل کیفیت

واحد کنترل کیفیت این کارخانه سه وظیفه را برعهده دارد:

۱- حین تولید از محصولات نمونه‌های استانداردی تهیه می‌کند.

۲- شمش‌های وارد شده به کارخانه به منظور تولید انواع محصولات فولادی را شناسایی می‌کنند، پس از تایید خواص فیزیکی و شیمیایی، شمش‌ها اجازه استفاده پیدا می‌کنند.

۳- کنترل واحد کالیبراسیون.

 

واحدهای تولیدی

واحدهای تولیدی این مجموعه به دو دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از: جهان فولاد غرب و جهان صنعت کرمانشاه

  • جهان فولاد غرب: طی تحقیقات صورت گرفته در دهه ۸۰ برآورد گردیده است که تامین بخشی از فولاد کشور متکی به واردات است. به همین دلیل نیاز به تولید فولاد بیشتر احساس می‌شود. از این رو این مجموعه، واحد تولیدی جهان فولاد غرب را در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار احداث کرد است.
  • جهان صنعت کرمانشاه: در سال ۱۳۷۶ طبق تصمیم‌های صورت گرفته از سوی مدیریت، تصمیم به تشکیل کار گروهی با هدف تولید و ساخت ماشین‌آلات صنعتی نمودند. پس از تاسیس، این مجموعه اقدام به طراحی، ساخت و مونتاژ ماشین‌آلات کردند.

 

واحد تولیدی فولاد غرب | تیرآهن 14 کرمانشاه نمایی از واحد تولیدی مجتمع فولاد غرب

 

محصولات تولیدی مجتمع جهان فولاد غرب

دیگر محصولات تولیدی این مجموعه علاوه بر تیرآهن عبارتند از: میلگرد، ناودانی و نبشی

 

تیرآهن کرمانشاه

تیرآهن از جمله پروفیل‌های مهم در زمینه صنعت ساختمان به شمار می‌آید. ارتفاع تیرآهن‌های معمولی عرضه شده ۸۰ تا ۶۰۰ میلی‌متر است. از جمله موارد استفاده آن می‌توان به کاربرد آن در خرپاها، ستون‌ها، بیم‌ها، پل‌های لانه زنبوری و ستون‌ها اشاره کرد.

 

تیرآهن ۱۴ کرمانشاه

از جمله اساسی‌ترین پروفیل‌های مورد استفاده در ساختمان‌ها، تیرآهن ۱۴ کرمانشاه است. در گذشته تیرآهن سایز ۱۴ در سه وزن ۱۲۰ کیلویی (سبک)، ۱۳۰ کیلویی (متوسط) و ۱۴۰ کیلویی (سنگین) تولید می‌شد، امروزه کارخانه جهان فولاد غرب، تیرآهن ۱۴ را در وزن ۱۳۰ کیلویی در بازار ارائه و عرضه می‌کند.

تیرآهن سایز ۱۴ این کارخانه در مقایسه با برند ذوب آهن (اصفهان)، اختلاف وزن ۲۵ کیلوگرمی دارد و در واقع سبک‌تر است. منظور از اختلاف وزن تفاوت در ضخامت بال، ارتفاع و ضخامت جان تیرآهن‌های تولیدی دو برند است. اما در نظر داشته باشید که اختلافات موجود بسیار ناچیز و در حدود یک تا دو میلی‌متر است. سبک بودن وزن تیرآهن تولیدی مجتمع فولاد غرب سبب گردیده تا قیمت ارزان‌تری را نسبت به دیگر کارخانه‌های تولیدی داشته باشد. مجتمع فولاد غرب کرمانشاه از بزرگ‌ترین تولید کنندگان تیرآهن، میلگرد، نبشی و ناودانی است که محصولات تولیدی این کارخانه به محبوبیت خاصی بین مصرف‌کنندگان دست یافته است.

در مطلب ارائه شده به طور مختصر مجتمع تولیدی و محصولات این کارخانه را مورد بررسی قرار دادیم. مجموعه آهن آنلاین، تیرآهن کرمانشاه را در دو سایز ۱۴ و ۱۶ ارائه و عرضه می‌کند. برای اطلاع از قیمت‌ تیرآهن به لیست قیمت این محصولات در سایت مراجعه فرمایید.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 آبان 1397
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه