آخرین تحلیل‌ها
تولید ورق رنگی در فولاد مبارکه اصفهان

تولید ورق رنگی در فولاد مبارکه اصفهان

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 24 اردیبهشت 13930
خط تولید ورق رنگی مجتمع فولاد اصفهان در امتداد خط گالوانیزه واقع می باشد و به صورت خط پوشش دهی غلتکی طراحی گردیده است . از مزایای این خط ، سرعت بالا ، صرف رنگ کم و سازگاری با محیط زیست می باشد.
در این روش کلاف گالوانیزه یا کلاف نورد سرد اسکین شده به صورت پیوسته وارد بخش آماده سازی ورق می شود. در این قسمت ، ابتدا محلول چربی زدایی با دمای مناسب به سطح رویی و زیرین ورق ، پاشیده می شود .
 سپس غلتک های ویژه ، دو سطح ورق را برس می زند. این فرآیند یک بار دیگر تکرار شده و ورق پس از شستشو با آب توسط دمش هوای گرم ، کاملاً خشک می شود . در انتهای این مرحله برای بهبود مقاومت خوردگی و افزایش چسبندگی رنگ به سطح ورق ، ماده شیمیایی مناسبی روی دو سطح ورق ، اعمال شده و در دمای مناسب خشک می شود . انجام این مرحله باعث می شود که پوشش رنگی حین فرآیند های شکل دهی بعدی از سطح ورق پوسته نشود . سپس ورق جهت اعمال رنگ وارد قسمت پوشش دهی می شود .
در این قسمت ابتدا رنگ اولیه ( پرایمر ) از جنس پلی استر  و رنگ Back coat به ترتیب روی سطح بالایی و زیرین ورق اعمال و جهت پخت رنگ ، ورق رنگی وارد کوره می گردد . پس از پخت کامل ، ورق سرد شده ، رنگ نهائی از جنس پلی استر ، پلی وینیل ایدین فلوئوراید ، اپوکسی ، پلی وینیل کلراید و پلی یورتان توسط غلتک روی ورق اعمال و عملیات پخت انجام می گردد .
 در صورت استفاده از رنگ های پلاستیسول با ضخامت بالا ( ۲۰۰ میکرون ) بر سطح رویی ورق می توان با تجهیزی به نامEmbosser که بعد از کوره پخت رنگ نهایی واقع است بافت های سطحی خاص ، مشابه چرمی شکل ، کتانی ، گرانیتی و … ایجاد نمود .
 محصول فوق دارای مقاومت خوردگی بالا و شکل پذیری عالی می باشد . در مرحله بعد ، محصول توسط کنترل کیفی به صورت دقیق بررسی شده و برای جلوگیری از آسیب دیدن رنگ ، لایه ای از جنس پلی اتیلن یا پلی پروپیلن روی سطح ورق چسبانیده و ورق پس از بسته بندی به بازار مصرف عرضه می گردد . با استفاده از تجهیزی به نام Laminator امکان اعمال فیلم محافظ از جنس PET و PVC بر سطح ورق به عنوان سطح نهایی محصول ( بر روی لایه رنگ نهایی ) وجود دارد این نوع ورق برای لوازم خانگی از جمله درب یخچال و فریزر کاربرد دارد .

عمده کاربردهای ورق رنگی :

  • صنایع ساختمانی : سقف و بدنه انبارها و کارگاهها ، سقف کاذب ، نمای داخلی و خارجی ساختمانها .
  • لوازم خانگی : بدنه خارجی یخچال ، آبگرمکن ، اجاق گاز ، ماشین لباس شویی و …
  • صنایع فلزی : کابینت ، تجهیزات اداری ، پارتیشن ، بدنه کامپیوتر و …
  • صنعت حمل ونقل : ساخت کانتینر ، سردخانه ها و کاروانهای ثابت و متحرک و ….
مشاهده لیست قیمت به روز
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه