آهن آنلاین

حمل مواد در فولاد مبارکه اصفهان

سرتیترها
وظیفه واحد حمل مواد تخلیه آماده سازی بارگیری ، ذخیره سازی و توزیع کلیه مواد اولیه و افزودنی فرآیند تولید فولاد در کوره های قوس الکتریکی و متالورژی ثانویه مطابق با مشخصات فنی تعیین شده می باشد .
اهم فعالیتهای قسمت :
  1. تحویل گیری و ذخیره سازی مواد
  2. بارگیری مواد در سیلوها جهت مصرف در کوره قوس
  3. انتقال و توزیع مواد جهت کوره های قوس ومتالورژی ثانویه
  4. بازیافت ضایعات فولادی و آماده سازی آهن قراضه
  5. کنترل قراردادهای خرید مواد مستقیم
الف) تحویل و توزیع مواد ورودی توسط نوار نقاله از ناحیه آهن سازی :
به منظور در دسترس بودن مواد و تضمین استمرار تولید آهن اسفنجی و افزودنی ها همانند آهک ، دولومیت و.... توسط نوار نقاله از ناحیه آهن سازی به ناحیه فولادسازی منتقل و در سیلوهای کوره قوس الکتریکی ذخیره می گردند ، که این واحد وظیفه کنترل و زمانبندی عملیات شارژ توسط نوار نقاله ها و انجام عملیات اضطراری تجهیزات مربوطه را بعهده دارد .

ب ) توزیع مواد افزودنی و مصرفی با سیستم های انبارداری :
دریافت ، انبارداری و توزیع حدود ۲۴ نوع مواد در تناژها ، شکل و اندازه های مختلف در نقاط مختلف واحد تولید فولاد نیز توسط این واحد انجام گرفته وهمچنین در کنترل موجودی مواد مذکور همکاری لازم با قسمتهای مربوطه نماید .

ج ) آهن قراضه :
آهن قراضه آماده مصرف پس از تائید کنترل کیفی – ایمنی فنی از نظر مشخصات فنی توسط تأمین کنندگان با کمپرسی به محل حوضچه های ناحیه اعزام و جهت ذخیره سازی در ۱۷ حوضچه مربوطه به ظرفیت تقریبی ۴۵۰۰۰ تن تخلیه می گردد . سپس باتوجه به دستورالعملهای مربوطه توسط جرثقیل در سبدهای مخصوص بارگیری و توسط ماشین حمل به داخل کارگاه جهت شارژ به کوره های قوس الکتریکی انتقال داده می شود .

د ) ضایعات :

با هدف مصرف مجدد ضایعات فولادی ، ضایعات تولید شده در ناحیه با مکانیزمهای پیش بینی شده به قسمت برش قراضه منتقل و پس از آماده سازی به حوضچه قراضه ها جهت مصرف ارسال می گردند .

مشاهده لیست قیمت به روز

دسته بندی ها:
لیست قیمت مرتبط:

دیدگاه شما

مطالب اخیر