آهن آنلاین

دلایل استفاده از ورق آلیاژی

دلایل استفاده از ورق آلیاژی
سرتیترها

ورق آلیاژی

این ورق، ورق فلزی می باشد که تغییراتی در عناصر سازنده ی آن ایجاد شده است. همین تغییرات سبب تغییراتی در خواص فیزیکی و شیمیایی این نوع ورق گردیده است. در شرایطی مانند دماهای بسیار بالا یا بسیار پایین استفاده از آهن توصیه نمی شود زیرا علاوه بر اینکه تاثیر مثبتی از خود بروز نمی دهد بلکه سبب می شود تا پروژه ی در دست با مشکلاتی عظیم رو به رو شود. در این چنین شرایطی از ورق های آلیاژی که توسط متخصصین این حوزه ساخته شده است استفاده می شود. از کاربردهای این نوع ورق ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • مقاومت در برابر عواملی مانند، زنگ زدگی، خورندگی هوا، نمک های دریایی
  • مورد استفاده در دماهای بسیار بالا یا بسیار پایین
  • مورد استفاده در صنایعی مانند قطعه سازی، راه سازی، پل سازی و شهرسازی
در این بخش به معرفی برخی از ورق های آلیاژی معروف خواهیم پرداخت:
  • ورق آلیاژی ck45
  • ورق آلیاژی st52
  • ورق آلیاژی st44
  • ورق آلیاژی hardox
  • ورق آلیاژی نسوز ۴۸۴۱
نبود دانش کافی در زمینه ی آهن آلات در بازار مصرفی باعث شده تا با چالش های بزرگی در بازار داخلی مواجه شویم.  
این ورق، ورق فلزی می باشد که تغییراتی در عناصر سازنده ی آن ایجاد شده است. همین تغییرات سبب تغییراتی در خواص فیزیکی و شیمیایی این نوع ورق گردیده است. ورق آلیاژی
عده ای از خریدارن و فروشندگان معتقدند که استفاده از ورق های آلیاژی دردسرهای زیادی را به وجود آورده است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه یا خرید محصولات با کارشناسان فروش آهن آنلاین تماس حاصل فرمایید. نکته ی جالبی که در رابطه با این ورق ها وجود دارد این است که این نوع ورق ها قابل بازیافت می باشند و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند. برای اشتراک گذاری فعالیت های خود در این زمینه و یا در صورت داشتن اطلاعاتی دیگر از این محصول آلیاژی در قسمت کامنت ها نظرات خود را اعلام نمایید تا ما و دیگر عزیزان از این اطلاعات استفاده نمایند. چیزی که یک آهن معمولی را با یک فولاد متفاوت می کند ترکیب ساختاری آن فلز است. به طوری که با بالا و پایین کردن عناصر شیمیایی و ایحاد تغییرات فیزیکی و شیمیایی مختلف بر روی آهن معمولی می توان خاصیت آن را تغییر داد.

آهنی که خاصیت  و  ماهیت فیزیکی یا شیمیایی  یا هردو تغییر کرده باشد را آهن آلیاژی یا فولاد آلیاژی می گویند.

برای اطلاع از قیمت پرکاربردترین ورق آلیاژی به لینک زیر رجوع فرمایید :

قیمت ورق A516

 
دسته بندی ها:

دیدگاه شما

مطالب اخیر